Резиденції

Центр пропонує програми резиденцій та запрошує дослідників і студентів на стажування для формування і продовження спілкування між різними дисциплінами, географіями і етапами. Програма резиденцій Центру розроблена для сприяння, просування і підтримки досліджень і рефлексій про міську історію та міські досвіди у східній і центральній Європі. У співпраці з іншими установами і програмами Центр також приймає стипендіатів на індивідуальні тривалі дослідження та студентів на стажування.

Програма резиденцій є важливою складовою наукового життя Центру, а також сприяє співпраці між ученими в Україні і за її межами. Такий формат відображає одну із цілей Центру – поєднати різні дисципліни і різні географії. Понад десять років підтримки дослідження регіону програма набувала різних форм, від дослідницьких і грантів і грантів на поїздки, співпраці з IWM (Відень) для Стипендії для молодих науковців з України до розробки розширеної Програми резиденцій. Станом на сьогодні Центр прийняв понад сотню дослідників з України, США, Італії, Німеччини, Великобританії, Канади, Польщі, Росії, Литви, Естонії, Білорусі, Казахстану, Угорщини, Швейцарії, Румунії і Китаю.

Програма відрита для дослідників з різних галузей гуманітарних наук з різних країн. Ми приймаємо заявки, які пропонують широке тлумачення міської історії як дисципліни на перетині різних підходів гуманітарних і суспільних наук. Хронологічні і географічні рамки запропонованого дослідження зведені до історії центрально-східної Європи ХІХ і ХХ століть. Перевага надається темам, пов’язаним колу наукових інтересів Центру, і включає такі теми як урбанізація у багатонаціональних містах, індивідуальні досвіди мешканців міст упродовж кардинальних змін і воєн ХХ століття, планові міста, міська спадщина, практики вшанування пам’яті у містах, інфраструктурні і культурні практики у містах, публічна історія і міські простори. Одне із нещодавніх надбань нашої програми резиденцій – це інтерес до цифрової історії, відкритий до пропозицій, які використовують цифрові методи для дослідження певної теми (наприклад, але не лише, бази даних, геоінформаційні системи, мережевий аналіз, цифровий сторітелінг) і осмислення цифрового архівування і нових підходів в оцінюванні, контекстуалізації, представленні і використанні різних архівних носіїв.

Сьогодні Центр має три програми резиденцій:
• Дослідницька резиденція для молодих вчених, які працюють над своїми дисертаційними дослідженнями або годують їх для публікації (до 1 міс.);
• Дослідницька резиденція для досвідчених науковців (до 2 тижнів);
• Резиденція з цифрової міської історії у співпраці з проектом Інтерактивний Львів і Міський медіаархів (до 1 міс.)

У рамках програми резиденції Центр надає проживання у наших гостьових кімнатах, пропонує доступ до наших матеріалів, наприклад, до бібліотеки, міського медіаархіву, сприяє дослідженням у архівах Львова, спонукає розширенню кола наукових знайомств. Ми також надаємо можливість обговорити попередні результати досліджень у рамках Міського семінару або презентувати їх у форматі публічної лекції.

Щорічні оголошення про подачу заявок публікуються у листопаді поточного року із кінцевим терміном прийому у середині січня наступного року.
Центр регулярно приймає вчених у рамках програм міжнародного обміну, наприклад, Програми ім. Фулбрайта, а також індивідуальні стажування для студентів старших курсів і аспірантів з університетів України та багатьох інших країн. Др. Мейгіл Фавлер була стипендіаткою на етапі постдокторантури у 2011 р. Вона працювала над проектом своєї книги і викладала в УКУ, у статусі фулбрайтівського стипендіата 2019/2020 р.р. зі своїм новим дослідженням, суголосним з нашим напрямком культурних інфраструктур.

Др. Діана Воннак була дослідницею-докторанткою у 2015 р. за підтримки Інституту Макса Планка у напрямку соціальної антропології. Сара Грандке стажувалася у Центрі у 2015 р. як магістрантка Мюнхенського інституту Людвіга-Максиміліана. Центр вибудував тривалу співпрацю з Програмою Фулбрайта. У рамках цієї програми ми були щасливі приймати і працювати з Ешлі Бігхем (2013/14), Пітер Бейджер (2017/18), проф. Рейчел Стівенс (2017/18), Марла Рошер Озборн (2019/20), Райян Вульф (2019/2020). Центр цінує можливість пропонувати стажування для студентів. Плідні і тривалі програми студентських стажувань розробляються у співпраці з університетами у Львові, зокрема з Українським католицьким університетом, де є програма з історії, культурології і теорії масових комунікацій.

Більше про Програму резиденцій чи можливе стажування можна дізнатися від програмної менеджерки Центру Мар’яни Мазурак за адресою m.mazurak@lvivcenter.org

Читати більше
facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Диса Катерина

Національний університет Києво-Могилянська Академія
Трансформація образу міста у подорожній літературі: Київ від кінця XVIII до початку ХХ ст.

Марченко Алла

Institute of Philosophy and Sociology Polish Academy of Sciences
Vernacular stories of Belz: a millenium, a century, a decade

Довгополова Оксана

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова
Центр вивчення Міського Міфу (Одеса)

Siewior Kinga

Uniwersytet Jagielloński
Lwowskie "Sygnały": topografia literacka miasta (1933-1939)

Ромік Наталія

художниця, архітекторка, політологиня, Польща
Hideouts: the architectural analysis of the secret infrastructure of Jewish survival during the Second World War

Разиграєв Олег

Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Луцьк, Україна
Життя за ґратами: повсякдення кримінальних та політичних в’язнів східної Галичини між двома світовими війнами (1918–1939 рр.)

Домініка Чарнецка

Інститут археології та етнології польської академії наук у Варшаві
Staged Otherness. The Shows of Human Oddities in Lvov, 1850-1939

Гаусман Гідо

Universität Regensburg
Cosmopolitan spaces in an urban context: A comparison between Lviv, Kyiv, Odes(s)a 1880-1925

Ковальова Наталія

Український державний хіміко-технологічний університет, Дніпро
Місто, містяни та військові армії УНР: сприйняття селянської революції в Україні й досвід взаємодії (1917–1920 рр.)

Stureika Stsiapan

ICOMOS (International Committee on Monuments and Sites), European Humanities University
From Global to Local. Transformation of Heritage Concepts in Eastern Europe and Belarus

Khudish Pavlo

Uzhhorod National University
Antisemitism and Jewish Responses in the Aftermath of the Holocaust in Transcarpathia, 1944-1946

Dremaite Marija

Vilnius University
National Modernity in the Newly Established East Central European Nation States (1918-1939). A Comparative Analysis

Borys Nataliya

University of Geneva
Soviet Ukrainian-Polish academic collaboration among historians: academic connections, transnational exchanges and scholar networks (1960s-1990s).

Гуменний Сергій

Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Урбаністичне середовище прикордоння: вплив «збручанського кордону» на міське життя 1900-х–1930-х рр.

Dorn Martin

University of Heidelberg
Managing Diversity in a Multiethnic Space: Urban Politics in the Western Ukrainian People’s Republic, 1918—1919

Spector Scott

University of Michigan
Atlas of an Invisible Empire
Дослідницькі резиденції

Мігле Барейкайте

Центр цифрових культур в Університеті Леуфана у Люнебургу
Розвиток Інтернету у постсоціалістичній Литві (1990-2018)