Ева Буковска-Марчак

Ева Буковска-Марчак

Католицький університет в Любліні ім. Івана Павла ІІ, Польща


  • Тема дослідження:
    Стосунки між польськими, українськими і єврейськими студентами в вищих навчальних закладах Львова в міжвоєнні роки (1918-1939)
    Період:
    вересень-жовтень 2016
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ева Буковска-Марчак є докторанткою на Кафедрі історії та історіографії Східної Європи в Люблінському Католицькому Університеті імені Яна Павла II. Займається дослідженням історії Львова з особливим акцентом на культурному житті міста у міжвоєнне двадцятиліття.

Тема дослідження Еви Буковскої-Марчак ідентична з проектом її докторської дисертації, присвяченої відносинам серед студентської молоді міжвоєнного Львова. У 1918-1939 роках у вищих навчальних закладах Львова навчалися представники різних національностей та віросповідань. Серед них були поляки, українці, євреї, німці, румуни. Однак поміж представниками окремих національностей не завжди складалися добрі відносини. Тогочасна студентська молодь була заполітизована; дуже часто записувалася до різних фракцій та політичних угруповань, що діяли в навчальних закладах чи поза ними. Серед чинників, що мали вплив на розвиток конфліктів, варто врахувати сильний розвиток націоналістичних ідеологій у Львові 30-их років. Також негативно впливала загальна ситуація в місті після завершення польсько-українських боїв. Інші причини виникнення конфліктів на націоналістичному підґрунті варто шукати в нелегкій економічній ситуації тогочасних студентів та в особистих позиціях частини тодішньої інтелігенції.