Роман Любавський

Роман Любавський

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна


  • Тема дослідження:
    Соціалістичні міста в УСРР: ідея, реалізація, спадщина
    Період:
    червень – серпень 2023
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Доцент на кафедрі історії України Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, де працює над монографією "Соціалістичні міста в УСРР: ідея, реалізація, спадщина". Дослідження Романа пропонує погляд на історію і сучасність соцмістечок Харкова, Запоріжжя та Кривого Рогу в трьох вимірах: символічному, просторовому та вернакулярному.

Роман вивчав історію в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна. Захистив кандидатську дисертацію з історії повсякденного життя робітників Харкова у 1920-1930-ті рр. Цій темі була присвячена й перша монографія. Був учасником літніх шкіл, воркшопів, семінарів з питань урбаністики, політики пам’яті, вивчення та викладання історії Голокосту. Потягом 2019-2021 рр. був учасником (керівник і координатор дослідної групи) Міжнародного наукового проєкту "Практики саморепрезентації багатонаціональних міст в індустріальну та постіндустріальну добу", за підтримки Програми імені Ковальських та Програми вивчення сучасної України Канадського інституту українських студій Альбертського університету. За результатом проєкту було видано колективну монографію, де Роман опублікував частину свого дослідження і був редактором розділу.

У фокусі дослідження в часі стипендії за підтримки Фонду Кербера були повсякденні практики мешканців соцміст, архітектурні проєкти, еволюція образів соцміст протягом ХХ-ХХІ ст., зміни у топонімічному та символічному ландшафті після декомунізації.