Міхал Млинаж

Міхал Млинаж

Університет Торонто, Канада


  • Тема дослідження:
    Соціо-культурний вплив масового руху населення після Другої світової війни на міський простір та ідентичність у польському прикордонні: порівняльний аналіз Єлені Ґури і Дрогобича
    Період:
    вересень-жовтень 2016
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Міхал Млинаж отримав кандидатський ступінь з історії в університеті м. Торонто. Також має ступінь маґістра історії та бакалаврський ступінь (з відзнакою) з антропології з Університету Альберти. Він спеціалізується на соціальній, культурній і міській історії Польщі та центрально-східної Європи, з акцентом на повоєнні десятиліття (після Другої світової війни) та на пост-радянський період. Основні наукові інтереси – колективна пам’ять аналізованого регіону, зокрема політика та культурна історія пам’ятників, музеїв і культурної спадщини. Він також вивчає публічну меморіалізацію та вшанування пам’яті про Другу світову війну, повоєнні вимушені переселення і міграцію, а також масову депортацію цивільного населення радянською владою до Сибіру і Середньої Азії.

Його дисертаційне дослідження полягає у порівняльному аналізі демографічних, політичних і культурних змін у міському середовищі м. Єленя-Ґура (Польща) та м. Дрогобич(Україна), а також "націоналізації" міста у період після 1945 р. В обидвох цих містах відбувалося становлення етнічно однорідного населення, насадження офіційних» історичних наративів радянського блоку та потужні процеси руйнування, заміни і перетворення міського середовища. Аналітична призма дисертації розглядатиме основні характерні процеси, з огляду на зміну назв вулиць, будівництво, руйнування та зміни в трактуванні пам’ятників і меморіалів, а також "націоналізацію" музеїв, бібліотек, відповідних культурних установ та культурної спадщини. Джерелами дослідження є архівні документи з декількох національних та регіональних архівів Польщі, Німеччини і та України, а також усна історія, спогади, музейні колекції та прикладні польові дослідження у самому міському середовищі.

Міхал Млинаж також працював незалежним дослідником в Едмонтоні (Альберта) у декількох проектах, пов’язаних з історією слов’янської еміграції до Канади. Серед них – дослідження та спільне кураторство у проекті "Слов’янський Сейнт Елберт", що тривав у 2012 р. та включав також самобутню виставку у музеї "Musée Heritage" (Музеї спадщини), присвячену польській, українській і російській історії еміграції до м. Сейнт Елберт (провінція Альберта). Крім цього, він досліджував українсько-канадську місцеву архітектуру у сільських місцевостях Альберти та працював у складі дослідницької команди, яка документувала сотні історичних українських і російських сільських парафій для проекту "Sanctuary" ("Святилище").