Альберт Венгер

Альберт Венгер

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара


  • Тема дослідження:
    "У ланцюгу винних": Голокост та його співорганізатори в психіатричних лікарнях та будинках інвалідів рейхскомісаріату Україна
    Період:
    жовтень 2022 р. – лютий 2023 р.
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Кандидат історичних наук, завідувач кафедри всесвітньої історії Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара. Автор трьох одноосібних та двох колективних монографій, укладач одного збірника документів. У фокусі дослідження історія етнічних громад України та інтелектуальна історія. 

Був учасником низки міжнародних дослідницьких проєктів, частина з яких була присвячена долі психічнохворих та людей з інвалідністю у роки нацистської окупації. Став запрошеним редактором 28 числа наукового журналу "Україна модерна. Непотрібні люди: злочин, суд (не)пам’ять". У 2020 р. очолив команду істориків, яка здобула перемогу у Другому міжнародному історичному хакатоні, за результатами роботи команди було створено просвітницьку  платформу.  У 2022 р. взяв участь у проекті "The many faces of Ukraine: mapping  Ukraine’s ethnic diversity" підтриманого університетом Санкт -Галлена. 

Зараз працює над завершенням монографічно-археографічної роботи присвяченої долі пацієнтів та медичного персоналу психіатричних лікарень Дніпропетровщини в роки нацистської окупації.