Проф. Наталія Алексюн

Коледж Touro, Нью-Йорк, Вища школа юдаїки; Університет Нью-Йорку


  • Тема дослідження:
    Християнські тіла для християн! Антисемітизм та "Справа трупів" у Львові, Варшаві, Вільнюсі та Кракові між двома Світовими війнами
    Період:
    травень 2011
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Наталя Алексюн вивчала польську та єврейську історію у Варшавському університеті, Школі суспільних наук у Варшаві та Єврейському університеті у Єрусалимі. Була стипендіаткою Фундації розвитку польської науки, Фундацій ім. Стефана Баторія, ім. В. Фулбрайта, ім. Леді Дейвіс,  Інституту єврейських студій ЇВО у Нью-Йорку та Міжнародного інститут з вивчення Голокосту при меморіалі Яд Вашем у Єрусалимі. 2001 р. у Варшавському університеті оборонила дисертацію, яка вийшла друком 2002 р. – "Куди далі? Рух сіонізму в Польщі: 1944-1950 рр." (польською мовою). 2010 р. отримала вдругу ступінь доктора філософії від Нью-Йоркського університету за дисертацію "Зброя у боротьбі за національні права: єврейські історики Польщі у міжвоєнний час".

Друкується у журналах "Polin", "Yad Vashem Studies", "East European Jewish Affairs", "Studies in Contemporary Jewry" та "German History". Тепер працює доктором сучасної єврейської історії у Коледжі Туро Вищої школи єврейських студій (Нью-Йорк), а також працювала доктором Інституту історії Польської академії наук. Зараз працює над двома книгами – про єврейських істориків Другої Речі Посполитої і про "аферу з трупами" на медичних факультетах польських університетів у 1920-30-х рр.