Анна Калугер

Анна Калугер

Інститут проблем сучасного мистецтва


  • Тема дослідження:
    Арткритика в Україні в 2000-2020: історична репрезентація у письмі про мистецтво
    Період:
    березень – квітень 2022
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Арткритикиня, дослідниця історії та теорії критики в Україні. Публікувалася в Art Actuel.lu, Mediapart, LB.ua, Bird in Flight, Korydor, Suspilne.ua, Your Art. Викладачка кафедри історії мистецтв в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (2019-2022), поле наукових та викладацьких інтересів – мистецтво України з 1980-х років, філософія історії з 2000-их років, історія української та російської еліт, теорія мистецтва після 1960-х, методологія історії мистецтва, історія критики в ХХ столітті. Редакторка розділу "Арткритика" у журналі Text and Image: Essential Problems in Art History (2021-2022). Авторка курсів присвячених історії, теорії та практиці арткритики (Project Humanitarium, Method Fund), співавторка "Словника сучасного мистецтва. Випуск 1" (2021).

Тема дисертації – "Арткритика в Україні в 2000-2020: історична репрезентація у письмі про мистецтво"". Працює над антологією текстів української арткритики 1990-2022 років, збірника інтерв'ю з сучасними українськими арткритиками. Як запрошена дослідниця в The Institute for Human Sciences (IWM) у Відні працюватиме над збірником есеїв, присвячених історії української арткритики з 2000-го року до актуального часу.

У Центрі міської історії досліджувала львівське критичне середовище на рівні "горизонтальних зв’язків" та продовжувала серію інтерв’ю з представниками команди Центру, працювала з проєктом "Творчі спільноти радянського та пост-радянського Львова" та колекцією "Мистецтво на межі", із зібраннями матеріалів Міського медіаархіву та бібліотеки Центру.