Др. Михаїл Ільченко

Др. Михаїл Ільченко

Інститут філософії і права Російської Академії наук, Єкатеринбург


  • Тема дослідження:
    Авангардна архітектура у міському просторі Львова 1920-1930-х років: соціальні змісти і повсякденні практики
    Період:
    вересень-жовтень 2015
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Михайло Ільченко, кандидат політологічних наук, науковий співробітник Інституту філософії та права Уральського відділення Російської академії наук. Основні дослідження Михайла Ільченка пов'язані з соціологією міського простору, пострадянськими трансформаціями та методологією соціальних наук. Він є автором численних публікацій, а також редактором ряду колективних видань про сучасні глобальні процеси й урбаністику. У своїх роботах намагається поєднувати методики інституціонального аналізу з архівними дослідженнями і вивченням міської повсякденності. Теперішні дослідження Михайла Ільченка присвячені авангардній архітектурі, способам її сприйняття й осмислення в сучасному суспільному, політичному і культурному контекстах. У даний час він бере участь у цілому ряді дослідних, науково-освітніх та мистецьких проектів, пов'язаних із вивченням архітектури міжвоєнного часу в країнах Східної Європи.

Дослідження Михайла Ільченка в рамках стажування в Центрі присвячено аналізу й розгляду різних форм впливу авангардних експериментів і функціоналістичної забудови міжвоєнного часу на організацію міського простору, ритми повсякденного життя і загальну символіку архітектурного вигляду Львова.

Багаторічні дослідження Михайла Ільченка про змісти та контексти архітектури авангарду в пост-соціалістичних містах лягли в основу лекційного курсу "Авангард у міському просторі Східної Європи 1920-1930-х рр." для студентів львівських університетів. Дослідження, проведене у Львові стало частиною курсу. Михайло Ільченко і львівська дослідниця та архітекторка Юлія Богданова разом зі студентами здійснили навчальну прогулянку місцями львівського авангарду.

В рамках стажування в Центрі Михайло Ільченко провів публічну лекцію "Соцмісто Уралмаш між "культурною спадщиною" та "утопією", в якій зосередився на основних підходах і дискусіях як працювати із змістами та значеннями авангардної архітектури та представив власне прочитання архітектури житлового району Уралмаш в Єкатеринбурзі.