Зголошення на резиденцію

Запрошуємо зголошуватися дослідників гуманітарних напрямків з різних країн на дослідницькі резиденції Центру міської історії у 2024 році.

Особливо заохочуємо істориків, культурологів, антропологів. Приймаємо заявки на дослідження, в яких запропоновано широкі інтерпретації міської історії як дисципліни, що перебуває на перетині різноманітних підходів гуманітарних і суспільних наук. Хронологічні рамки – ХІХ-XX століття, географічні межі – Центральна і Східна Європа. Особливо вітаємо теми, пов’язані з дослідницькими фокусами Центру, зокрема із питаннями урбанізації багатоетнічних міст, досвідів містян у час радикальних змін та воєн, питань експертності та планування у містах, концепцій та практик спадщини, комеморації та публічного простору, міських інфраструктур, цифрової та публічної історії.

Програма пропонує дослідницьку резиденцію у Львові від 1 до 4 тижнів як для молодих науковців, які працюють над дисертаційними дослідженнями, або готують їх до публікації, так і для дослідників, які мають значний досвід роботи.

Центр забезпечує умови для проведення дослідження, надає дослідникам доступ до власних ресурсів, зокрема до бібліотеки, колекцій медіаархіву, наукових контактів та пропонує можливість презентувати й обговорити попередні результати дослідження в рамках Міського семінару та публічних лекцій.

Бібліотека Центру містить близько 10 000 книг з міської історії, спадщини, публічної історії, музейництва, історії медій і візуальної культури, гендерних студій, юдаїки тощо, українською, англійською, польською, російською та іншими мовами.

Міський медіаархів — унікальна колекція оцифрованих архівних фото- та кінодокументів, мап та усних інтерв’ю.

Резиденції передбачають проживання у гостьових кімнатах Центру впродовж одного місяця чи двох тижнів. Гостьові апартаменти розташовані у тому ж будинку, що й офіс інституції, – в центрі міста, неподалік від львівських архівів та бібліотек. Гостьові апартаменти складаються з трьох кімнат, об’єднаних спільним простором кухні та приміщень загального вжитку. Тут створено всі умови для комфортного проживання, є доступ до безпровідного Інтернету.

Дослідники отримують робоче місце в офісі Центру із доступом до ресурсів інституції та адміністративну підтримку. На випадок повітряних тривог в офісі є укриття.

Резиденції не покривають витрат на проїзд, харчування та інші витрати стипендіатів.

Резиденції призначають аспірантам та дослідникам із науковими ступенями. Звертаємо Вашу увагу на те, що заявки від студентів та магістрантів не розглядаємо.

Заявка має містити:

  • Опис проєкту (1-2 тис. слів)
  • CV
  • Один рекомендаційний лист від дослідника, ознайомленого з проєктом апліканта (для аплікантів без наукового ступеня).

Увага! Особи, які рекомендують кандидата на отримання резиденції, мають надіслати рекомендаційні листи із власної електронної пошти, зазначивши в листі свою контактну інформацію.

Заявки просимо подавати на електронну адресу [email protected]. У полі "Тема" потрібно зазначити "Residence Grant Application 2024".

Розглядаємо лише заявки, що містять усі необхідні документи, написані українською або англійською.

Зголошення є постійно триваючим. Організаційний комітет збирається декілька разів протягом року. В ході спілкування з аплікантом будемо інформувати про найближчі терміни з результатами відбору.

Публічне обґрунтування рішень комісії не передбачено.

[Зголошення на дослідницькі резиденції Центру у 2024 році PDF]

Стипендіальна програма Центру міської історії діє з 2006 року і спрямована на те, щоб сприяти міжнародному академічному обмінові, розвитку міських студій в Україні та заохочувати міждисциплінарні підходи, нові теми й дискусії в дослідженні міст. Упродовж цього часу стипендіатами Центру стали понад 150 дослідників з різних країн світу, зокрема з України, Польщі, Німеччини, Канади, Великобританії, Сполучених Штатів Америки, Угорщини, Італії, Росії, Литви, Естонії, Білорусі, Казахстану, Румунії, Швейцарії, Китаю, Франції.