Ольга Корнієнко

Ольга Корнієнко

 Харківський національний університет ім. Василя Каразіна


  • Тема дослідження:
     Мода в СРСР, 1956-1991 рр.
    Період:
    травень, листопад 2018
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ольга є аспіранткою Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, кафедра українознавства філософського факультету. Зараз Ольга працює над дисертаційним дослідженням "Мода в УРСР: державна політика та повсякденне життя (1956-1985 рр.)".  Вона вивчає державну політику в галузі моди та її репрезентації в повсякденному житті з урахуванням ідеологічних аспектів процесу формування ставлення до моди в УРСР 1956-1985 рр.

Також Ольга є членкинею міжнародної асоціації "Історія та комп'ютер", вивчала історичну інформатику в Московському державному університеті імені М.В. Ломоносова; входить до команди Музею історії моди України в Києві. Серед її наукових інтересів: історія моди, візуальна історія, усна історія, соціальна історія, історія повсякдення, історична інформатика (кількісні методи в історичних дослідженнях).

В рамках співпраці з проектом "Інтерактивний Львів", Ольга в першу чергу, буде досліджувати Львівський Будинок моделей одягу, найбільші швейні ("Весна", "Маяк") та взуттєві ("Прогрес") фабрики. Також передбачається інтерв'ю з дизайнерами радянського періоду, працівниками легкої промисловості, представниками тогочасних субкультур (стиляги, хіппі) та пересічними громадянами, які жили в період 1950-1980-х рр. та стежили за модою.