Др. Єнс Адам

Др. Єнс Адам

Гумбольдтівський університет у Берліні, Інститут європейської етнології


  • Тема дослідження:
    Процеси та констеляції міського розвитку сучасного Львова
    Період:
    вересень-жовтень 2018
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Єнс викладає соціальну/культурну антропологію в Інституті європейського народознавства в Гумбольдтському Університеті в Берліні.

Коло його наукових інтересів включає міську антропологію, політично вмотивоване насильство, дослідження європеїзації/космополітизації і державну політику. Для своєї останньої книги він провадив польові дослідження у містах Берлін, Рамалла, Єрусалим, Тель-Авів і Сараєво, де вивчав міжрегіональне втілення політики Міністерства закордонних справ Німеччини щодо "запобігання конфліктам через культуру". На даний момент, у складі редколегії він закінчує антологію, яка поєднує антропологічні дослідження європеїзації з постколоніальною теорією.

Його поточне дослідження "Двічі розказана історія: європеїзація, творення міст і перетворення міської інфраструктури" прагне простежити зміну зв’язків між трьома складовими міста: міськими уявленнями, міським матеріальним і формами міського співжиття.

Під час резиденції Єнс продовжить своє дослідження процесів міського розвитку сучасного Львова. Зокрема, він зосередить увагу на зв'язку між "європеїзацією", "творенням міста" та іншими категоріями (європейські ресурси, мережі, наратив і нормативні акти), що сприяють постійним змінам міського простору та повсякдення. З цією метою він буде послуговуватись антропологічним розумінням "європеїзації" як сукупності процесів та проектів, у яких існує сучасна Європа, як постійно змінювана та завжди суперечлива культурна та політична формація. Антропологи досліджують її у різних сферах практик та дискурсу - туризм, спадщина, харчова промисловість тощо. Внеском Єнса у цій дослідницький потік, буде зосередження уваги на "містобудівництві" та "міському розвитку" як ще однієї подібної сфери, у якій можна простежити динаміку європеїзації. У цьому контексті він буде використовувати категорію "творення міста" як багатополярного і поетапного процесу, який передбачає участь багатьох учасників: посадовців, водіїв трамвая, громадських активістів, архітекторів та будівельників.