Вікторія Грівіна

Вікторія Грівіна

Університет Сент-Ендрюс


  • Тема дослідження:
    Вразливий спадок та екологічне переосмислення Харкова
    Період:
    лютий 2024
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Дослідниця, перекладачка. Закінчила Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна (за спеціальністю "англійська і німецька філологія"). Працювала координаторкою міжнародних волонтерських проєктів Service Civil International, включаючи археологічні (в замку Сент-Міклош та Меджибізькій фортеці), гуманітарні (Making Peace in Ukraine: Collecting Stories in Kharkiv, Kyiv) та дослідницькі (Research of the Far-Right Extremism in a Modern-Day Ukraine, (Berlin 2018). В 2018-2020 рр. стала стипендіаткою магістерської програми Erasmus Mundus Crossways in Cultural Narratives. Захистила магістерське дослідження із впливу вуличного мистецтва на формування громадських спільнот в місцевому просторі Харкова ("The Influence of Street Art on Community Development in Kharkiv, Ukraine"). У вересні 2020 приєдналась до проєкту "Роз/архівування пост/індустрії", що Центр міської історії проводить у співпраці з Університетом Сент-Ендрюс.

Вікторія вивчає зміни в досвідах, історіях та відчутті міста за допомогою мобільних методів дослідження (прогулянки, прогулянки-інтерв’ю, фото-, відео- та аудіодокументація вражень від міського простору). Великою частиною досвіду містян у воєнні часи є неможливість перебування в місті, тимчасове вимушене переселення або остаточний переїзд та повна зміна звичного середовища. Адаптація до нових просторів є неминучою частиною досвіду, та разом зі зміною звичних маршрутів, змінюється погляд на рідне місто, простір, в якому більше неможливо перебувати фізично, але який можна уявляти та переосмислювати.

Впродовж лютого 2024 Вікторія працюватиме в Центрі міської історії над дисертаційним дослідженням "Вразливий спадок та екологічне переосмислення Харкова". Дослідниця планує документувати враження місцевих мешканців, що переїхали з Харкова до чи після повномасштабного вторгнення, або мають досвід проживання в Харкові (в будь-який час) і відкриті до того, щоб поділитись своїми враженнями від міста, а також порівняти два міста. Також в рамках дослідження планується презентація частини проєкту та артпрогулянка.