Доротея Варнек

Доротея Варнек

Університет Мартіна Лютера, Віттенберг


  • Тема дослідження:
    Становлення єврейських музеїв перед Другою світовою війною. Польські та чехословацькі особливості історичних передумов європейського феномену
    Період:
    лютий-березень 2016
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Доротея Варнек - магістр мистецтв, провадить дослідження в Університеті Мартіна Лютера в Галле та Центрі полоністики Александера Брюкнера. Вона працює над проектом про перші єврейські музеї у Польщі, Богемії і Моравії до 1939 р. Починаючи з листопада 2010 р. по 2014 р. вона здійснювала дослідження у коледжі Імре Кертеша у м. Єна (Німеччина) у галузі досліджень громадської сфери і відповідала за зв'язки з громадськістюу Коледжі. Редактор он-лайн проекту Форум "Культури історії" та "Криза в Україні у медіа та публічній сфері Європи".

Порівнюючи чотири єврейські музеї у Варшаві, Львові, Празі та Ніколзбергу / Мікулові, відкритих у період між 1905 і 1938/1939 р.р., до і після Першої світової війни, цей проект аналізуватиме походження перших єврейських музеїв у східній Європі у ширшому контексті, їх музейні концепції, наративи та рецепцію. Він прагне вивчити соціальні, політичні, релігійні біографії людей, що долучилися до цих проектів, їх різне бачення власної єврейської самобутності, вплив загальних суспільно-політичних обставин, таких як наростаючі національно-визвольні рухи, економічна криза і занепад потужних багатонаціональних імперій Європи, а також утворення нових національних держав чи збільшення антисемітизму.