Юстина Шиманська

Юстина Шиманська

Варшавський університет, Польща


  • Тема дослідження:
    Етнографія мономіста. Досвід держави і стратегії громадської активності в антропологічній перспективі на прикладі міста Краматорськ
    Період:
    березень 2018
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Юстина Шиманьска, магістр мистецтв і докторант Інституту етнології і культурної антропології Варшавського університету отримала дослідницький ґрант Центру. Під час своєї резиденції у Центрі міської історії вона працюватиме над темою: "Етнографія мономіст. Поняття активізму і громадського залучення на Донбасі" і запрезентує своє дослідження на Міському семінарі.

Юстина Шиманьска навчалася у Варшавському університеті, де отримала ступінь бакалавра і магістра з антропології. Вона отримала відзнаку за свою магістерську роботу від Польської Академії Наук. Була стипендіаткою в Університеті Копенгагена, кафедри антропології і Інституті Саксо. Коло її наукових інтересів включає антропологію політики, з окремим акцентом на етнографії держави, ідентичності, суспільних рухах і теорії афекту. Ці теми вона досліджувала у таких двох основних роботах: магістерська робота на тему феміністських рухів і рухів за громадянські права в Україні, і поточна докторська робота про громадянство, активізм, образи держави і уявне майбутнє на пост-конфліктних територіях на сході України. Вона поки опублікувала три статті і розділ з книги на основі свого етнографічного дослідження. Вона також активно викладала антропологію у початковій і старшій школі, працюючи у рамках Асоціації "Етнографічна лабораторія" у Варшаві. Під час свого перебування у Львові Юстина працюватиме над статею у рамках свого дисертаційного дослідження.