Артем Харченко

Артем Харченко

Національний технічний університет "ХПІ" Харкова


  • Тема дослідження:
    Документування досвідів війни
    Період:
    лютий – серпень 2022
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Доцент на кафедрі українознавства, культурології та історії науки в Національному технічному університеті "ХПІ" Харкова, де працює над монографією на тему "Єврейська громада в просторі імперського міста, 1859–1914". Він є лектором з історії Голокосту університетської партнерської програми Claims Conference. Cпівзасновник громадської організації "Центр дослідження міжетнічних відносин Східної Європи". Дослідження Артема пропонує погляд на єврейське населення півдня Російської імперії поза межами Смуги осілості. У фокусі дослідження проблема внутрішньої єврейської міграції, відносини єврейського населення із імперською владою, а також строкатість єврейських громад регіону.

Артем вивчав історію в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна. Захистив кандидатську дисертацію присвячену історії родини в Харківському регіоні в XIX ст. Працював над проектом "Система сиротинців в радянській Україні в період Голодомору, 1928-1935". У 2011 р. був учасником літньої наукової школи "Єврейська історія та культура Центрально-Східної Європи XIX–XX ст." в Центрі міської історії, Львів. Був учасником освітніх програм в США, Франції, Німеччині. Був запрошеним дослідником в Інституті Симона Дубнова в Ляйпцигу, Новому Європейському коледжі в Бухаресті, Єрусалимському університеті. Серед останніх публікацій, розділи у колективній монографії "Умань. (Не) знані історії міста", Харків, 2021.

В Центрі міської історії бере участь в проєктах документування досвідів війни, а також буде долучений до освітніх ініціатив.