Марія Грищенко

Марія Грищенко

Центр міських студій


  • Тема дослідження:
    Документування досвідів війни
    Період:
    червень – жовтень 2022
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Дослідниця "Центру міських студій", запрошена лекторка з соціальних досліджень, партиципативного міського планування в Харківській школі архітектури та Київському національному університеті будівництва та архітектури.

Марія вивчала соціологію в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, має ступінь магістра соціології. Брала участь в короткотривалих міждисциплінарних освітніх програмах та літніх школах для міських дослідників та планувальників/-ць в Грузії, Австрії, Німеччині, Португалії, Румунії, Нідерландах, Україні, Естонії.

Була учасницею міждисциплінарних проєктів в сфері міського розвитку та освіти для міських планувальників/-ць та громадських активістів як дослідниця, експертка в сфері досліджень та залучення, а також фасилітаторка освітніх процесів. Працювала в командах CANactions School, проєкті "Інтегрований розвиток міст України", Cedos, CUS. Долучилась до написання розділів про Інтегрований просторовий розвиток другого видання посібника для територіальних громад: "Практичний посібник з питань просторового планування територій призначений для працівників виконавчих органів місцевого самоврядування", а також брала участь у створенні освітньої платформи для громад в рамках проєкту "Інтегроване просторове планування для об’єднаних територіальних громад", реалізованого CANactions School за підтримки ULEAD.

Ключовими сферами наукового та дослідницького інтересу Марії є міські спільноти, міські низові рухи та практики участі містян/-ок в процесах прийняття рішень, реалізація політик в сфері залучення ключових акторів та груп інтересів до процесів просторового розвитку, розвиток гуманітарної освіти в сфері просторового планування. Ключовими публікаціями є дослідження мережі міських низових ініціатив в містах України та взаємодія інституцій громадянського суспільства з органами місцевої влади в українських містах.

В Центрі міської історії отримала стипендію за підтримки Люндського університету та бере участь в проектах документування досвідів війни, а також буде долучена до освітніх ініціатив.