Дінара Сатбаєва

Дінара Сатбаєва

Центрально-Європейський університет


  • Тема дослідження:
    Залучення громади у перепрофілювання спадщини: радянська модерністська архітектура в Казахстані
    Період:
    липень 2019
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Дінара є докторанткою Центрально-Європейського університету на кафедрі середньовічних студій і на програмі вивчення культурної спадщини у Будапешті. Свою основну освіту вона здобула з політології та міжнародних відносин в Університеті Назарбаєва в Астані. Коло наукових інтересів Дінари – архітектура, політичний активізм, урбанізм і спадщина.

На даний момент вона працює над своєю магістерською роботою "Залучення громади у перепрофілювання спадщини: радянська модерністська архітектура в Казахстані". Дослідження намагається збагнути можливі механізми для залучення громадськості для перепрофілювання спадщини радянської архітектури модернізму в Казахстані, на основі досвіду інших проектів адаптивного використання спадщини у пострадянському просторі і далі. Дослідження зачіпає проблематичний політичний контекст пострадянського Казахстану як одну з основних проблем у напрямку збереження спадщини. Серед аналізованих прикладів – "ExRotaprint" у Берліні і проект "Jam Factory" у Львові.

24 липня 2019 р. Дінара Сатбаєва прочитає лекцію "Як прийняти і доцінити? Радянська модерністська архітектура Казахстану і виклики у її збереженні та новому використанні".