Др. Анна Якімишин-Ґадоха

Ягеллонський університет, Краків, Польща


  • Тема дослідження:
    Охорона здоров’я єврейських мешканців Львова в міжвоєнний період
    Період:
    червень та жовтень 2017
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Анна Якімишин-Ґадоха викладає в Інституті юдаїстики Ягелонського університету, де проводить заняття з єврейської історії, етнографії, історії єврейської книги і ідиш. Наукові дослідження фокусуються саме на цих темах, а передусім на історії краківських і львівських євреїв. Анна є авторкою двох монографій "Євреї Кракова в часи Краківської Речі Посполитої. Юридичний статус. Трансформація громади. Система освіти" (Żydzi krakowscy w dobie Rzeczypospolitej Krakowskiej. Status prawny. Przeobrażenia gminy. System edukacyjny), Austeria, Краків – Будапешт, 2008, "Міква. Історія єврейської ритуальної лазні на вул. Широкій в Кракові" (Mykwa. Dzieje żydowskiej łaźni rytualnej przy ul. Szerokiej w Krakowie), (Краків – Будапешт, 2012), а також численних наукових статей. Вона переклала і опрацювала "Статут краківської єврейської громади 1595 року і додатки до нього" (Statut krakowskiej gminy żydowskiej z roku 1595 i jego uzupełnienia). Переклад зроблено на основі переписаного Маєром Балабаном документу. Вступ, переклад і редакція Анна Якімишин, Księgarnia Akademicka, Краків, 2005. Є авторкою "Ідиш-англійсько-польського словника" (Słownik jidysz-angielsko-polski/Yiddish-English-Polish Dictionary) (Краків, 2016). Анна Якімишин-Ґадоха є членом Польського товариства юдаїстичних наук, Комітету історії і культури євреїв Польської академії мистецтв, Товариства любителів історії і спадщини Кракова.

Дослідниця вчилася на історичному факультеті. Докторський ступінь отримала там же в 2007 році. Анна Якімишин-Ґадоха була також стипендіаткою Фонду Лянцкоронських і Європейського фонду Ротшильдів (Rothschild Foundation Europe). В 2012-2016 рр. виконувала обов’язки заступника директора Інституту юдаїстики Ягелонського університету в справах студентів.

У Львові закінчує працю над рукописом монографії, присвяченої темі гігієни і здоров’я єврейських мешканців Львова. Мета – показати форми допомоги, групи її одержувачів і характеристики єврейських установ соціального забезпечення і медичних в міжвоєнному періоді.