"Жіночі виміри минулого: уявлення, досвіди, репрезентації". Уривок

Джерело: LB.ua

Уривок з дослідження фольклористки Оксани Кузьменко «"Та й вернуся, та й стану розкажу, як на Німеччині горе": жіночі досвіди примусової праці у час Другої світової війни у фольклорних репрезентаціях».

"Місто у валізі": історики хочуть зібрати фото Маріуполя, Бахмута і інших зруйнованих міст в архіві — як долучитися

Джерело: Вільне радіо

Матеріал про спільний проєкт Центру міської історії та Маріупольського краєзнавчого музею "Місто у валізі: врятовані (сімейні) архіви".

"Плани на майбутнє"

Джерело: Подкаст "Ринок вирішить?"

У новому епізоді подкасту соціологиня та дослідниця Центру Наталія Отріщенко та старша аналітикиня Cedos Анастасія Боброва говорять про минуле та майбутнє українських міст, яким було радянське уявлення про міський простір і як воно трансформувалося сьогодні. 

Від малого до великого: європейські ініціативи для збереження спадщини та ідентичності України
Від малого до великого: європейські ініціативи для збереження спадщини та ідентичності України

Джерело: Pragmatika

Матеріал від Pragmatika про захист матеріальної спадщини, спільну роботу українських та іноземних партнерів та про реконструкцію площі Коліївщини в рамках проєкту ReHerit.

"Ми не failed state завдяки самим собі"

Джерело: Суспільне.Культура

Розмова з керівницею проєкту Post Bellum Україна Євгенією Нестерович про трансформації в культурному полі, українську ідентичність, а також про різноманіття як конструктивний шлях повоєнної відбудови. Текст опубліковано у рамках симпозіуму "Найбільш документована війна".

"Після зруйнування міст люди переусвідомили цінність спадщини, що існує вже лише в цифровому вигляді"

Джерело: LB.ua

Розмова з історикинею та дослідницею Центру Іриною Склокіною про архівацію індустріальної спадщини, суспільне переусвідомлення цінності збереженої пам’яті про власні міста, а також про те, чому війна загострює відчуття цінності історії.

Недоступні російські архіви: санкції, заморожені дослідження та постколоніальна критика
Недоступні російські архіви: санкції, заморожені дослідження та постколоніальна критика

Джерело: Суспільне.Кульутра

Коментар історикинь Ірини Склокіної та Тетяни Пастушенко щодо роботи із "недоступним матеріалом" та як відсутність доступу до архівів вплине на історичну науку.

"Альтернативне до імперії історіописання найзручніше проголосити націоналізмом"

Джерело: LB.ua

Розмова історикині та дослідниці Центру міської історії Ірини Склокіної з Ботакоз Кассимбековою, доценткою сучасної історії в Базельському університеті про спільне та відмінне в досвідах радянського періоду України та держав Центральної Азії.

"Наша дієздатність як спільноти зокрема визначатиметься тим, як ми зшиємо воєдино усі досвіди війни"

Джерело: Суспільне.Кульутра

Розмова з дослідницею Центру Наталією Отріщенко про виклики документування війни, творення суспільного досвіду та майбутній архів війни. Текст опубліковано у рамках симпозіуму "Найбільш документована війна".

Архівування війни як стратегія спротиву
Архівування війни як стратегія спротиву

Джерело: Суспільне.Кульутра

Історії чотирьох проєктів, які збирають візуальні свідчення війни. Текст опубліковано у рамках симпозіуму "Найбільш документована війна".

1 2 3 10