
Джерело: Korydor
Цей текст увійшов до колекції документів з історії та повсякдення карантину "Архів 404", що його збирає Центр міської історії. Запрошуємо долучитися до архіву Вашими фото, відео, щоденниками, есеями.
Джерело: Korydor
Цей текст увійшов до колекції документів з історії та повсякдення карантину "Архів 404", що його збирає Центр міської історії. Запрошуємо долучитися до архіву Вашими фото, відео, щоденниками, есеями.
Джерело: Україна Модерна
Це дослідження переносить читача у ХІХ століття, висвітлюючи дискусії про перенесення сумнозвісної львівської тюрми Бриґідки в інше місце, які розпочалися ще у 1870-х роках.
Джерело: КРИТИКА
Де колись був степ, наприкінці ХІХ століття постали підприємства і шахти. Навколо утворювалися поселення для робітників, перекваліфіковуватися на яких запрошували селян. Так на Донбасі виникли мономіста, у яких шахта чи завод визначали план міста, соціяльне і культурне життя мешканців. Штучне конструювання урбаністичного простору уможливило панування корпорацій та політичної еліти. У мономістах втілювали утопічні проєкти нового суспільства, але на штучність вплинули й риси часу індустріялізації, характерні для всіх країн. Семеро молодих дослідників, утім, не вдаються до гострої критики експлуатації чи, навпаки, звеличування промислових досягнень, узятих під плановий контроль. Уже у вступі упорядники – історики Ірина Склокіна зі Львова і Володимир Куліков із Харкова, які написали чотири із семи розділів, – зазначають, що їм ідеться про зваженість. Книжка не судить, а з позицій повсякденної історії та людиноцентричности розповідає, що і як саме відбулося із реґіоном, а відтак шукає балансу, що суголосно із прагматичною метою книжки: стати експертним джерелом для рішень щодо майбутнього мономіст.
Джерело: ZBRUC
"Цей проєкт – я маю на увазі інтерв’ю з учасниками Євромайдану – виник спонтанно. Ми працювали абсолютно в нормальному режимі, коли почалася Революція гідності. Я не стану цього приховувати: Майдан заторкнув багатьох із нас особисто; ми були і емоційно, і буквально на Майдані. Звичайно, ми відчували делікатність моменту: наскільки науковець може залишатися об’єктивним чи беземоційним щодо досліджуваної ним теми. Але навіть усвідомлюючи ці обмеження, ми розуміли, що відбувається щось надзвичайно важливе. А тому прагнули схопити цей момент і постаратися зафіксувати голос рядових учасників протесту. Ми зібрали понад 140 глибинних інтерв’ю у грудні 2013 року та на початку лютого 2014 року. Нам вдалося захопити такі ефемерні категорії, як емоції, страхи та надії" - Анна Чеботарьова, соціологиня, дослідниця Центру міської історії та Університету Сент Галлен в Швейцарії, розповіла Збруч у про частину міжнародного міждисциплінарного дослідницького проекту "Регіон, нація та інше: iнтердисциплінарне та міжкультурне переосмислення України". Цього року Центрально-Європейським Університетом була видана колективна монографія, яка є результатом дослідження. У виданні є окрема глава, присвячена переосмисленню української ідентичності на Майдані. Читайте про хід і результати дослідження, про вплив колективної травми на.суспільство
Джерело: Korydor
Зазвичай про домашнє відео заведено говорити як про щось, що позбавлене цінності поза сімейним чи принаймні дружнім колом. Те, що для авторів і їхнього близького оточення постає пам’ятними свідченнями, для чужого ока може стати надто складним і нудним завданням – спостерігати за невідомими людьми, незрозумілими місцинами, фрагментарністю, тиражованістю сюжетів, аматорством зйомок. Останнє ж нині, після столітньої історії кінематографу та приголомшливого вибуху спецефектів, можливо, перетворюється для примхливого глядача на фактор особливого знецінення хоум відео.
Джерело: zaxid.net
Публікація історика і антрополога Фелікса Акермана "Stadtgeschichte als Gegenwart" в німецькій газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung і була перекладена для zaxid.net Любком Петронком. Фелікс рефлексує про Львів і процеси в місті, і розповідає про Центр міської історії, про Арт-центр "Фабрика повидла", і звертає увагу на позитивну динаміку міста.
Джерело: Україна Модерна
Огляд міжнародного воркшопу "Тюрма і місто", який нещодавно пройшов в Центрі, від його учасниці, дослідниці Іванни Черчович
Джерело: historians.in.ua
Докладний огляд липневого симпозіуму про період Першої світової війни в Україні через призму академічного і публічного виміру від Миколи Глібіщука.
Джерело: "Антиквар": Львівський плацдарм. До 80 річчя початку Другої Світової війни #112
Про роль приватних фото- й кіноархівів в осмисленні минулого та сьогодення ми говоримо з керівником проекту «Міський медіаархів» львівського Центру міської історії Богданом Шумиловичем.
Джерело: Україна Модерна
Детальний огляд липневого симпозіуму "Війни, насильства та революції в Україні (1914–1923 рр.)" на онлайн-сторінках "України Модерної" від Назарія Лоштина.
Джерело: ZAXID.NET
«Якби ми були такими марнославними й потішними, як італійці, то могли б заявити, що Львів – це центр цілого світу» Фрагмент редакційної статті у часописі «Sygnały», nr. 10-11, 1934
Джерело: Львівська міська рада
Керуючись рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 25.07.2014 № 567 «Про фінансову підтримку україномовного книговидання» (із змінами від 12.10.2018 № 1113), конкурсна комісія визначила 18 кращих україномовних книг, які були видані у 2018 році. В рамках конкурсу було подано 71 книжкове видання, із яких відібрано по три переможці у кожній із шести номінацій. 2 місце у номінації «Наукова література» посіла публікація Центру «Праця, виснаження та успіх: промислові мономіста Донбасу» (за ред. В. Кулікова та І. Склокіної) (ФОП Шумилович)