Ешлі Біґгем

Ешлі Біґгем

Єльський університет


  • Тема дослідження:
    Збереження та сучасна адаптація історичних фортифікаційних структур Галичини
    Період:
    лютий-листопад 2014
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ешлі Біґгем - архітекторка і стипендіатка Програми Фулбрайта, у рамках якої досліджує системи фортифікації довкола Львова. Нещодавно отримала ступінь магістра з архітектури в Школі архітектури Єльського університету. Крім навчання в Єльському університеті, здобувала викладацький досвід під керівництвом проф. Долорес Гайден там-таки, а також на посаді викладачи-стажистки в Університеті Теннессі. Професійному зростанню сприяло стажування у компанії з міждисциплінарної архітектури "MOS" (Нью-Йорк) та у компанії "Gray Organschi Architecture" (Нью-Гейвен).

Наукові інтереси охоплюють оборонну архітектуру, глобалізацію, теорії сучасного збереження й місць пам'яті та увічнення.

Дослідницький проект Ешлі Біґгем у Центрі міської історії стосуватиметься збереження та сучасної адаптації історичних фортифікаційних структур Галичини. Її дослідження сфокусоване на культурній та архітектурній ідентичності структур через вивчення їхнього сучасного контексту. Як культурний артефакт та архітектурна типологія, фортеця уособлює щось більше, ніж фізичні аспекти сили, стабільності й безпеки; вона – символ культурної історії. Ці споруди, що перетривали віки, сьогодні розкидані по всій Україні. Традиційні форми цих споруд варіюються залежно від часу, техніки будови та культури. Оскільки вони втратили свою ефективність як системи оборони, одні перетворилися на музеї, культурні центри, громадські простори і місця туристичних розваг, а інші занепадають. Потреба у таких місцях ніколи не зменшувалася, а навпаки еволюціонувала. Пропонований проект охоплює огляд, документування й аналіз поточного стану у таких місцях, як Паланок, Ужгород, Олесько і Кам’янець-Подільський.

У Центрі міської історії весною 2014 викладала курс «Культурні фортеці: переосмислення, збереження й меморіальна архітектура» для студентів старших курсів Львівських вузів. Перебуваючи на стажуванні в Центрі міської історії, вона досліджувала замки й фортеці на території сучасної Західної України та глобалізаційні теорії оборонної архітектури. Її публічна лекція, «Архітектурні території: Середньовічні стратегії в умовах глобалізації», як підсумок дослідження відбулася в Центрі у жовтні 2014 року.

Вибрані публікації:

  • Bigham, A. "The Generic Void," CLOG: World Trade Center, 2014 (forthcoming).
  • Bigham, A. and Erik Herrmann. "Maps of Miami’s Networks," CLOG: MIAMI, 2014.
  • Bigham, A. "Bigham’s Ham Company,"Retrospecta 2011-2012: Yale School of Architecture, pg. 167.
  • Bigham, A and Erik Herrmann. "Air Range, Air Fields,"Retrospecta 2011-2012: Yale School of Architecture, pg. 174.