Каміль Рушала

Каміль Рушала

Яґеллонський університет у Кракові, Польща


  • Тема дослідження:
    Галицькі і буковинські біженці в роки Першої світової війни і їхня ситуація в новому міському просторі Моравії, Чехії і Австрії
    Період:
    лютий-березень 2017
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Каміль Рушала є докторантом Інституту історії Ягелонського університету у Кракові, на кафедрі сучасної польської історії. Він здобув освіту історика у 2014 р.; навчався у Ягелонському університеті у Кракові та у Віденському університеті. У поточному навчальному році (2016/2017) був стипендіатом Міністерства вищої освіти і науки Польщі для докторантів. Він зокрема вивчає такі теми як історія XIX ст., Австро-Угорська імперія, особливо суспільство пізньоімперського періоду та періоду Першої світової війни. Детальніше він працює над воєнно-цивільними зв’язками на східному фронті (особливо утвореної провінції Галичина), біженцями війни, досвідом війни, суспільною реакцією на розпад Імперії у 1918 р., тощо.

Він є автором книги "Wielka Wojna w małym mieście. Gorlice w latach 1914-1918" (Велика війна у маленькому містечку. Горліце у 1914-1918 р.р."), що вийшла у 2015 р. Його остання книга "Doświadczenia żołnierskie Wielkiej Wojny" ("Солдатський досвід Великої війни") (у співавторстві з Міхалом Бачковскім) вийшла у 2016 р.

Під час дослідницької резиденції у Центрі міської історії у Львові Каміль Рушала працював над поглибленням своєї дисертаційної роботи, включивши тему евакуації мешканців східної Галичини у 1914 р., особливо у Львові, суспільну ситуацію у місті та в регіоні на початку Першої світової війни та наступну ситуацію з біженцями в Австрії, Моравії, Чехії, Крайні та ін. (великих і малих містах та у таборах для біженців). Він працював з джерелами Центрального історичного державного історичного архіву України у м. Львові, Державного архіву Львівської області та з матеріалами львівських бібліотеках (Центру міської історії, Наукової бібліотеки ім. В. Стефаника та бібліотеки ЛНУ ім. І. Франка).