Еріка Німіс

Еріка Німіс

мисткиня та дослідниця


  • Тема дослідження:
    Личаківський цвинтар, місце історій
    Період:
    квітень 2024
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Здобула ступінь докторки філософії з сучасної історії в Університеті Парижа, а також ступінь доктора фотографії в Національній школі фотографії (Арль, Франція). Зараз живе і працює в Монреалі (Канада). Вона є доцентом кафедри історії мистецтв в Університеті Квебеку в Монреалі (UQАM). Як фотографка, з середини 1990-х років вона розвиває практику, що знаходиться на півдорозі між документалістикою та поетичним есеєм. Її робота втілює інтерес до слідів минулого (зокрема, минулого століття) у сьогоденні, особливо до невидимих людей, місць і речей, які були забуті і навіть стерті з пам'яті.

Історикиня та фотографка за освітою, Еріка наразі працює над книжковим проєктом про історію своєї бабусі по батьковій лінії, яка народилася 1921 року в Чернігівській області. Ця книга поєднує текст, архівні зображення та фотографії, щоб реконструювати малодокументоване життя її бабусі, яка зіткнулася зі сталінізмом у юності, примусовою роботою в Німеччині під час Другої світової війни і закінчила своє життя у Франції, далеко від рідного міста, у 1998 році.

Під час резиденції у Центрі міської історії Еріка досліджуватиме фотографічні колекції та історію Личаківського цвинтаря. Кладовища є важливим джерелом знань для розуміння складної історії таких місць, як місто Львів. Окрім того, що цвинтарі є місцем поховання померлих, вони мають унікальну культурну цінність, яка багато говорить про минулу ідентичність міста.