Мартін Роде

Мартін Роде

 Інститут історичних наук та європейської етнології, Університет Леопольда і Франца в Іннсбруку


  • Тема дослідження:
    Перспективи та межі української публічної освіти у пізньогабсбурзькому Львові
    Період:
    вересень 2018
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Мартін працює науковим співробітником на кафедрі історії Австрії в Університеті Інсбрука, де провадить дослідження на тему "Наукове товариство імені Шевченка та формування простору і людей, 1892–1918".

Його дослідження  "Українська публічна освіта у Габсбурзькому Львові, 1892–1914 рр." представляє зміни у підходах до форм та ідей громадської науки, спричинені новими обставинами часу та простору, а також напрямки розвитку української інтелігенції.

Він вивчав історію, германістику і славістику в університетах Зальцбурга і Геттінгена. Провів декілька дослідницьких поїздок до Львова, Чернівців, Тернополя і Києва, за підтримки Німецько-української комісії істориків. Брав участь у спільному проекті "Присутність минулого у міському просторі" з університетом Інсбрука і Чернівецьким університетом. Останні публікації на тему питання українського університету у контексті Габсбурзької імперії та української національної науки у Галичині початку ХХ століття.

Його дослідження у львівських архівах у справах наукових товариств та Галицького намісництва прагне віднайти напрями впливу нового політичного контексту та мови на простір і напрямки наукового руху в українському середовищі.