Роман Молдавський

Роман Молдавський

історик


  • Тема дослідження:
    Документування досвідів війни
    Період:
    травень – вересень 2022
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Закінчив історичний факультет Запорізького державного університету. Захистив кандидатську дисертацію присвячену військовій історії Південної України останньої чверті XVIII ст. Викладав на кафедрі джерелознавства, історіографії та СІД Запорізького національного університету. Останні два роки працював у Національному музеї Голодомору-геноциду.

З 2001 р. брав активну участь в етнографічно-археографічних експедиціях Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького. Протягом 15 років був керівником етнографічних експедицій студентів історичного факультету ЗНУ. Брав участь у роботі над проектами – "Усна історія Степової України", "Забуті щоденники", "Усна історія російсько-української війни 2014 – 2015 років". Є редактором цих серійних видань. Останні роки займався вивченням історії дитинства через призму Голодомору-геноциду. У 2019 р. у співавторстві з Шугальовою І.М. була написана монографія "Заклади державного піклування над дітьми напередодні та в роки Голодомору 1932 – 1933".

В Центрі міської історії отримав стипендію за підтримки Люндського університету та бере участь в проектах документування досвідів війни, а також буде долучений до освітніх ініціатив.