[розархівування]

[розархівування] - це публічно історична програма на основі матеріалів нашого Міського медіаархіву. Ця програма покликана популяризувати та актуалізувати виклики та проблеми пов’язані з архівуванням та архівною спадщиною. Ми прагнемо змінити усталене розуміння архіву та архівування і тому представляємо історичні колекції з незвичної перспективи. Заходи з цього циклу передбачають спільні перегляди і прослуховування візуальних, аудіо-візуальних, чи аудіо творів, які у атмосфері вільних рефлексій і обговорень поєднують популярні формати та архівні-історичні збірки. Це вечори кіно-музики чи фото-музики, перегляди фільмів, фото-презентації, вечірки та виставки, інші події, які представляють діалог минулого із сучасністю. Таким чином, ми прагнемо підважити розуміння слова "архів" як чогось закритого та орієнтованого виключно на ексклюзивний доступ фахівців до "історичної правди" і намагаємось зробити архіви місцем для рефлексії та комунікації.

Програма [розархівування] була започаткована в травні 2017 року, і першою подією став показ кольорових слайдів львівського хіпі Грега (Григорія Порицького), які супроводжувались музикою. Її підготував близький друг Грега Андрій Манілов. Вечір дав можливість обмінятися спогадами та пам’яттю про неформальні середовища 1970-1980-тих років у Львові, а відтак розширив уяву відвідувачів про усталений образ недавнього минулого.

Ще одним форматом [розархівування] є співпраця з художниками та кіномитцями задля рефлексії та створення нових робіт на основі архівних матеріалів. Так, нашим першим досвідом співпраці з відео-художником була робота Олега Воронка "Time forward. Two times back", яка стала ключовим показом в рамках конференції про досвіди соціалістичних міст. У результаті проведеного Львівською кінокомісією конкурсу "Свіже" у 2017 році з кінохронік та приватних записів Міського медіаархіву було створено два короткометражні фільми. "Щасливі роки" Світлани Шимко та Галини Ярманової, а також "Інтербачення-Львів" Еліаса Парвулеску, Мензелевського Стаса і Онуфрієнко Анни. Також на замовлення Міського медіаархіву в рамках програми [розархівування] було створено короткометражний документальний фільм "Дерево" (2019), авторства Олега Чорного та Гени Хмарука. Цей фільм - авторська інтерпретація сюжету маловідомого кіноаматора Віктора Кизими з Кіровоградщини, який був віднайдено на майже знищена вапном 16мм кіноплівці. "Дерево" було відібрано для показу до програм міжнародних кінофестивалів, конкурсів та конференцій в Україні, Франції, Польщі, США та Британії.

Ще одним елементом Міського медіааріхву, а відтак форматом для [розархівування] є робота з усноісторичними інтерв’ю Міського медіаархіву Центру. Первинно створені як цифрове джерело, вони стають частиною архіву, а потім, через [розархівування], повертаються у міський простір у формі прогулянки чи знову отримують цифровий вимір як virtual storymap. Прикладом є колекція "Творчі спільноти радянського та пост-радянського Львова", яка стала основою для розробки міської прогулянки про місця творчих тусовок. Окрім проблематизації джерела і його множинних перетворень, ми порушуємо питання про те, як накладаються цифровий і фізичний простори міста, а також яка роль у цьому процесі пам’яті й уяви.

Читати більше
facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
1 2 3 8