Дослідження

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Коло академічних фокусів Центру охоплює тематику, пов’язану з історією і історичними досвідами у містах центральної і східної Європи, включаючи їх просторові, соціальні і культурні перетворення і щоденні практики. Наші дослідницькі проєкти розглядають історію Львова, але й також інших великих і малих міст регіону, для того, щоб залучити порівняльну перспективу і помістити в історичний контекст сучасні дискусії і здобутки. Перші дослідницькі проєкти Центру розроблялися у рамках його цифрових проєктів, зокрема "Львів інтерактивний". Поступово палітра тем і підходів розширилася, особливо завдяки міжінституційній співпраці. Наші дослідницькі проєкти розробляються і реалізовуються командою істориків, соціологів і істориків архітектури, які працюють у Центрі міської історії, або ж фахівців, які є нашими науковими співробітниками або гостьовими дослідниками. Така міждисциплінарна якість дозволяє отримати результативну базу і спроможність для інноваційної роботи у сфері міської історії.

Наша діяльність справді міждисциплінарна, має на меті сприяти комунікації між історією, соціологією, урбаністикою, історією архітектури, візуальними студіями і цифровою гуманістикою. Хронологія дослідницьких проєктів охоплює широкий період від ХІХ століття дотепер. Коло наших наукових інтересів включає такі теми: міська спадщина; планова урбаністика; міста, війни і відбудови ХХ століття; культурна інфраструктура і публіка у містах; професіоналізація і урбаністичний розвиток; міські медіаландшафти; публічна історія і міські простори, цифрова історія і архівування. Дослідницькі проєкти тісно пов’язані з нашими академічними форматами, такими як конференції, лекції, семінари і навчальні курси, а також з форматами публічної і цифрової історії.

З питань і пропозицій просимо контактувати з програмною менеджеркою Центру Мар’яною Мазурак [email protected] або з дослідниками, які працюють у Центрі.

Читати більше

Попередні дослідження