Беата Шимкув

Беата Шимкув

Стенфордський університет, США


  • Тема дослідження:
    Влада в перехідному періоді, нації в перехідному періоді. Поляки, українці, євреї і державотворення у Центрально Європейському місті, 1918 – 1939 рр.
    Період:
    травень 2018
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Беата є докторанткою на кафедрі історії Стенфордського університету, де вона викладала курси з європейської історії та інші предмети, і зокрема, в останній період – на теми досвіду війни у Європі ХХ століття. Під час своєї резиденції вона провадитиме дослідження у рамках своєї докторської дисертації у львівських архівах. Робоча назва дисертації "Влада у перехідному періоді, нації у перехідному періоді. Українці, євреї і польська адміністрація у Львові, 1918-1939 р.р.".

Беата має ступінь магістра з Університету Единбургу (Шотландія). Її магістерська робота зачіпала тему динаміки влади у Нижній Сілезії у перехідний період від кінця Другої світової війни до моменту приходу польської влади у ці колишні німецькі землі. Вона також вивчала юдаїку у Вроцлавському університеті та у Центрі юдаїки у Гайдельбергу (Німеччина).

Під час своєї роботи у Львові Беата зосередиться на зміні взаємовідносин між органами влади у новоствореній Польській Республіці та двома етнічними групами, які складали найчисельнішу національну меншину у новій державі. Правила залучення між представниками держави та особами і установами цих меншин були предметом постійних суперечок і домовленостей. Ця робота стане мікроісторією міжвоєнного Львова у складі Польської Республіки.