Ельжбєта Квєчінська

Ельжбєта Квєчінська

Європейський університетський інститут у Флоренції


  • Тема дослідження:
    Коли імперія зустрічається з архітектурою. Поняття "польської цивілізаційної місії" та архітектура і міський простір Львова (1867-1939)
    Період:
    лютий 2020
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ельжбєта є докторанткою Інституту Європейського університету у Флоренції. Вона працюватиме над темою "Коли імперія зустрічається з архітектурою. Концепція "Польської цивілізаційної місії" та львівська архітектура і міський простір (1867-1939)". Дослідження пов‘язане з її докторською дисертацією "Цивілізаційний перемикач. Концепція цивілізаційної місії як зустрічі культур, 1815-1919." У своїй роботі вона прагне показати, як польська, українська і єврейська прозахідна інтелігенція перенесли і привласнили "цивілізаційні місії" скеровані на них, і як інтелектуальну ідею, і як інструмент для легітимізації політичної влади.

Під час свого перебування у Львові Ельжбета планує розширити своє дослідження і поєднати інтелектуальну історію з урбаністикою. У Львові вона збиратиме матеріали для статті про те, як відображена "польська цивілізаційна місія" у міському просторі та архітектурі Львова. Ельжбета особливо цікавиться тим, що означало "цивілізоване" і "відстале" у львівському міському просторі? У чому втілилася "польська цивілізаційна місія" і національне переважання в історичному центрі? Звідки поляки черпали своє натхнення: від Габсбургів, у Прусії, чи із загальніших європейських колоніальних зображень неєвропейського корінного населення?