Олександр Черемісін

Олександр Черемісін

Херсонський державний університет


  • Тема дослідження:
    Літопис Херсона у вимірах повномасштабної російсько-української війни
    Період:
    червень – листопад 2023
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Доктор історичних наук, професор кафедри історії, археології та методики викладання у Херсонському державному університеті, де працює над монографією на тему: "Літопис Херсона у вимірах повномасштабної російсько-української війни".

Олександр вивчав історію в Херсонському державному університеті. Захистив докторську дисертацію, присвячену історії міського самоврядування Півдня України в 1785–1917 рр. у Запорізькому національному університеті. У рамках дослідницького проєкту передбачається аналіз складових, які розкривають сутність поставленої дослідницької мети: військова операція ЗСУ щодо проведення оборонних дій навколо міста; повсякденні практики життя херсонців, які опинились в окупації без звичних логістичних ланцюжків забезпечення товарами, в атмосфері мілітаризації міського простору; організація та перебіг цивільного спротиву херсонців окупаційним військам; особливості комунікації цивільного населення з озброєними військовими загарбницьких військ; трансформації життєвого міського простору у безпекових, адаптаційних та альтруїстичних вимірах; вивчення суспільної думки щодо сприйняття окупації Херсона у інших містах України.

У Львові, під час стипендії за підтримки Фонду Кербера, працював над дослідження, у фокусі якого відтворення перебігу окупації міста Херсона на основі усних джерел та рефлексії власного перебування в Херсоні під час окупації.