Др. Марія Род

Др. Марія Род

Ґеттінґенський університет, Німеччина


  • Тема дослідження:
    Академічні відносини і творення знання в екстремальних умовах: антропологія Львова під час Другої світової війни
    Період:
    жовтень 2017
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Марія Роде – старша викладачка на історичному семінарі (Seminar für Mittlere und Neuere Geschichte) в Геттінгенському УніверситетіТам вона веде курс (Східно)-європейської історії, який зачіпає сферу культурної і конституційної історіїу тому числі історію націоналізму.

Марія здобула свій докторський ступінь в Університеті Альберта Людвіга у Фрайбурзі у 1994 рЇї дисертація базувалася на архівних дослідженнях інституту міжцарства у Речі Посполитій у період XVI-XVII століть.

Останнім часом коло її наукових інтересів змістилося до історії науки та прихованих колоніальних хитросплетінь польських вчених.

У Львові Марія досліджуватиме антропологічну школу Яна Чекановскоготак звану польську школу наукової думки, намагаючись визначити моменти, які перегукуються та суперечать у самій дисципліні, особливо під час екстремального періоду 1939-1944 р.рЯкщо при радянській владі львівський університет ще діяв, німецька окупація поклала край будь-якій університетській освіті. Втім, німецька влада відкрила у Львові філію Інституту німецький студій на сході (Institut für Deutsche Ostarbeitяк майбутню основу для німецького університету, використовуючи колишню бібліотеку і остеологічну колекцію.

Її аналіз виходить із поняття науки у контексті, тож зосередиться на взаємозв’язках між особами та установами, а також на їх внеску в антропологію. Автобіографічні матеріали, наявні у Центрі міської історії, ідеально підходять для її наукового пошуку.

Перед цим Марія була науковою співробітницею у Німецькому історичному інституті у Варшаві.