Андрей Ткаченко

Андрей Ткаченко

Університет Каліфорнії у Санта-Круз


  • Тема дослідження:
    Культура скарги: моральність та інтимність у СРСР після 1953 р.
    Період:
    грудень-листопад 2018
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Андрей є докторантом в Університеті Каліфорнії (Санта-Крус, США). Андрей здійснює своє дисертаційне дослідження в російських, українських і молдовських архівах, за щедрої фінансової підтримки дослідницької стипендії Коена-Такера (ASEEES Cohen-Tucker Dissertation Research Fellowship).

Дисертаційне дослідження Андрея під назвою "Культура скарг: мораль і інтимність в СРСР після 1953 р." аналізує питання комуністичної моралі у Радянському союзі та у всесоюзних програмах, спрямованих на формування Нової соціалістичної людини, високоморального радянського громадянина у післявоєнний період. Дисертація Андрея розглядає не лише взаємодію між центральними партійними органами та простими радянськими громадянами, але й маловивченими неросійськими просторами, такими як Українська РСР і Молдавська РСР. Така взаємодія призвела до динамічного узгодженого розуміння комуністичної моралі Нової соціалістичної особи у дискурсах домашніх розваг, особливо телебачення і радіо.

У роботі Андрея простежується особливий вплив постсоціалістичної, постколоніальної теорій і теорії прикордоння. Тут вивчається, у які саме способи радянські громадяни за межами Російської федерації привласнювали і використовували цей дискурс про комуністичну мораль для власної вигоди. Під час перебування у Львові Андрей вивчатиме зв’язки між націоналістичними рухами в Україні та спробами держави нав’язати універсальний стандарт комуністичної моралі у Києві, Львові і Одесі.