Др. П’єр М’єж

Др. П’єр М’єж

Школа соціального розвитку та публічної політики, Пекінський педагогічний університет


  • Тема дослідження:
    Соціалістичний соціальний контракт у Китаї та Радянському Союзі
    Період:
    квітень 2019
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. М’єж є доцентом соціології у Пекінському педагогічному університеті (Китай) з 2007 р. Для своєї дисертації П'єр вивчав суспільну організацію китайських міст до початку 2000-х р.р., і зокрема основну роль місць роботи у формуванні відносин між суспільством і партійно-державного контролю. З 2005 р. П’єр також провадить дослідження ризикованої поведінки і епідемії ВІЛ-СНІД, особливо серед чоловіків одностатевих уподобань. На даний час, на основі знання, зібраного з цих проектів, він формулює питання пов'язані з трансформацією соціальних норм і появою індивідуальності у мінливому суспільстві Китаю.

На даний момент П'єр М'єж готує рукопис для книги, яка описує, як формувалася "система робочих бригад" (Danwei), і як вона не просто визначала життя китайських містян протягом 40 років, а й допомагає зрозуміти і нещодавні суспільні зміни. Справді, одна з основних труднощів після відмови китайців від своєї системи робочих бригад полягала у тому, що не існувало адмінапарату, який би міг перебрати на себе мільйони шкіл, лікарень і житлових будинків від данвей. Можливо, робочі бригади і розпустили, але вони продовжують формувати сучасну систему соціального захисту у містах Китаю.

Книга Др. М’єжа передусім запропонує аналіз цієї складової соціальної історії Китаю з 1950-х р.р. Однак, він також включить і розділ, що пропонує порівняти китайський данвей з радянським і європейським досвідом соціалізму. Під час свого перебування на резиденції у Центрі він вивчатиме спосіб організації соціального страхування і захисту, освіти і житла, як ця система працювала і розподілялася серед населення під час державного соціалізму та опісля, а відтак, буде порівняно "соціалістичний суспільний договір" в Китаї і Радянському Союзі.