Др. Ралука Ґолейштену

Др. Ралука Ґолейштену

Інститут історії ім. Тадеуша Мантейфеля, Польська академія наук


  • Тема дослідження:
    Динаміка центру-периферії у місті Центрально-Східної Європи другої половини ХІХ сторіччя: Бухарест – Ясси, Краків – Львів
    Період:
    травень 2014
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Ралука Ґолейштену - вивчала журналістику й політологію у Бухарестському університеті. Закінчила магістратуру й аспірантуру з інтелектуальної історії в Центральноєвропейському університеті (Будапешт) та в Польській академії наук (Варшава). Зараз є членом дослідницького проекту "Особливість розвитку в історіях Польщі та Центральної Європи. Історичний аналіз дебатів про національну й регіональну винятковість", який виконується при Інституті історії ім. Т. Мантофеля ПАН (Варшава).

Наукові інтереси дослідниці охоплюють такі сфери: соціальна історія Центрально-Східної Європи; ідеологія  Центрально-Східної Європи; історія історіографії; компаративний метод у суспільних науках; побут Західної Європи ХІХ ст.; переміни міського ландшафту: місто Центрально-Східної Європи на переломі ХІХ-ХХ ст.

Поточні дослідження присвячено ролі галицьких і молдавських землевласників у модернізації своїх країн (тобто землевласник у ролі підприємця) та політичній ролі літератури Центрально-Східної Європи на переломі ХІХ-ХХ ст.