Алла Петренко-Лисак

Алла Петренко-Лисак

Київський національний університет імені Тараса Шевченка


  • Тема дослідження:
    Війна приходить в дім: образ дому в час війни
    Період:
    квітень — вересень 2022
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Доцентка кафедри галузевої соціології факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Коло наукових інтересів – дослідження соціального простору, міст, міського повсякдення та новітніх просторових мобільностей. Співавторка курсу "Соціологія" Харківської школи архітектури. Дослідниця в міських проектах, кураторка дослідницьких практик (серед партнерів досліджень CEDOS, "Агенти змін", Національний музей Тараса Шевченка, ГО "Парк Наталка", ГО "ЇжаКультура", ГО "МістоСад"). В межах досліджуваних тем Алла виступала експерткою, лекторкою та спікеркою урбан-проектів та освітніх програм з розвитку міст, зокрема, архітектурного конкурсу від "SAGA", архітектурний фестиваль "CanAction", Українського урбаністичного Форуму та ін. заходів з міської та культурної тематики.

Алла є авторкою посібника "Соціальний простір у міждисциплінарному вимірі", де запропоновано аналітичний розгляд широкої варіативності просторів: від фізичного до віртуального з позицій різних наук – соціології, психології, культурології, філософії, соціальної географії. Співавторка посібника "Як досліджувати публічні простори в Україні: напрями і методи" - розділи "Що таке публічні простори?" і "Вивчаємо людей", та методичних рекомендацій з проведення онлайн опитувань громадськості при плануванні громадських просторів Проекту Ради Європи "Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні". Авторка наукових і популярних текстів на тему міського життя, авторка блогу "зМІСТОвий перехід") та учасниця низки медіапроектів і публічних дискусій на соціально-міську та культурну тематику.

В Центрі міської історії бере участь в проєктах документування досвідів війни, а також буде долучена до освітніх ініціатив.