Віражі Французова. Майстерня з автором

Віражі Французова. Майстерня з автором

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

1.12.2020, 16:00

Виставковий зал Центру міської історії

Запрошуємо на майстерню зі створення віражів на основі чорно-білих фотовідбитків. Майстерню проводитиме фотограф, засновник та учасник фотогрупи "Вежа" Михайло Французов

Учасники ознайомляться з основами процесу створення віражів, а також ручного друку фотографій. Для цього будемо використовувати заздалегідь надруковані відбитки із негативів автора.

Віраж – техніка тонування чорно-білих відбитків. Цей метод є одним із найхарактерніших прийомів Михайла Французова у роботі з фотографією.

Через карантинні обмеження кількість учасників та учасниць майстерні обмежена, будь ласка, зареєструйтесь. Реєстрація відкриється 26 листопада о 12:00.

Учасники можуть принести власні чорно-білі відбитки створені ручним способом, щоб зробити із них власні віражі під час майстерні. 

post picture

Михайло Французов

Львівський фотограф, художник, кінооператор, засновник та учасник фотогрупи “Вежа”. У 1975 році розпочав навчання у Львівському політехнічному інституті. В той же час вступив до клубу “Семафор” при БК залізничників “Рокс”, метою якого було вивчення фотографії та популяризація аматорського фото. Згодом, разом з колегами, заснував фотогрупу “Вежа”, яка регулярно організовувала виставки у Львові, її учасники також часто брали участь у виставках за кордоном. Експозиційна діяльність “Вежі” виходила за норми дозволеного тоді соцреалізму і у 1984 році її діяльність розкритикували за “формалізм” та “аполітичність”, а самого Французова усунули від керівництва.

Майстерня є частиною публічної програми виставки-дослідження фотоархіву Віля Фургала "проявлення", яка покликана залучити учасників і відвідувачів виставки до розмови про практичну сторону створення фотографії та ближче зрозуміти авторський підхід фотографа.

Зображення

Верхнє: «Сурмач»,  технічним експертом виступає Михайло Французов

Портрет: Богдан Ємець