Фотографія як сучасне мистецтво

Фотографія як сучасне мистецтво

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

12.11.2020, 16:00

Виставковий зал Центру міської історії

Смислове навантаження фотографії як документа чи свідчення того, "що відбулось насправді", неодноразово піддавалось критиці. Саме сприйняття фотографії проходило шлях еволюції від наперед змодельованого і привабливого зображення із претензією на достовірність до пошуків нових форм і сенсів. Тоді фотографи спробували вибудовувати власні методи й підходи для взаємодії з камерою. 

Відбулось це у другій половині ХХ століття у так званий період "демократизації фотографії", коли фотографія ставала більш поширеною та доступною. Нові переосмислення дозволили світлині комунікувати з художніми чи перформативними практиками нарівні. Зокрема на противагу практикам першої половини ХХ століття, коли фотографію використовували у мистецтві нерідко лише як ескіз.

Запрошуємо до участі у черговій теоретичній робітні, де будемо рефлексувати довкола теми сприйняття фотографії та її місця у сучасному мистецтві. Для участі читаємо англійською мовою уривки із книги Шарлотти Коттон (Charlotte Cotton): "The Photograph as Contemporary Art" ("Фотографія як сучасне мистецтво)" та хочемо обговорити їх з учасниками робітні. Тому, напередодні ми надішлемо зареєстрованим потрібні частини книги. 

Формат робітні – фасилітована дискусія за участі кураторської групи виставки-дослідження фотоархіву Віля Фургала "проявлення" – Богдана Шумиловича, Олександра Маханця, Вікторії Панас.

Для участі, будь ласка, заповніть аплікаційну форму. Після цього ми надішлемо тексти для читання.

Шарлотта Коттон

Незалежна кураторка, дослідниця фотографії. Книга “Фотографія як сучасне мистецтво” розкриває тему сучасної мистецької фотографії на прикладі фактично 250 фотографів та їхніх практик.


Робітня відбувається у межах публічної програми до виставки-дослідження фотоархіву Віля Фургала "проявлення".
За додатковою інформацією просимо звертатись до Вікторії Панас, учасниці кураторської групи виставки "проявлення", координаторки програм публічної історії Центру ([email protected]).

Зображення

Верхнє: фото Віля Фургала // Міський медіаархів Центру міської історії