Автор і психологічні аспекти фотографії | практична робітня

Автор і психологічні аспекти фотографії | практична робітня

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

26.11.2020, 16:00

Виставковий зал Центру міської історії

Запрошуємо до участі у практичній робітні на виставці "проявлення", де будемо вправляти вільні асоціації разом із психоаналітиком та перекладачем Юрком Прохаськом. Ми плануємо переглядати, обговорювати, коментувати фотографії та слайди Віля Фургала, а також обдумувати, як психоаналіз допомагає чи заважає нам "читати" світлини.

Методи, підходи, та фотографія Віля Фургала невіддільні від його персони автора. Як Фургало взаємодіє із фотографією та моделями? Чому деякі з його світлин залишись так і не надрукованими, а лише уявлюваними зафіксованими на плівці образами? Або ж, як можемо пояснити "фотографування" Фургала без зарядженої у фотоапараті плівки? Які асоціації у нас виникають під час перегляду світлин із Віля Фургала чи то із жінками, дітьми, чоловіками? У чому полягає перформативність фотографії та слайдів Фургала? І що нам можуть розповісти "пунктуми" на світлинах Фургала? 

post picture

Юрко Прохасько

Львівський психоаналітик, германіст та перекладач. Він працює в Інституті Івана Франка НАН України та викладає у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Також Юрко є співзасновником і викладачем Львівського психоаналітичного інституту та членом Українського ПЕН.

Для участі, будь ласка, заповніть аплікаційну форму (за посиланням)

Робітня відбувається у межах публічної програми до виставки-дослідження фотоархіву Віля Фургала "проявлення".

За додатковою інформацією просимо звертатись до Вікторії Панас, учасниці кураторської групи виставки "проявлення", координаторки програм публічної історії Центру ([email protected]).

Зображення

Верхнє: Богдан Ємець

Портрет: із колекції Віля Фургала