Шкрябати та колажувати: експерименти Віля Фургала

Шкрябати та колажувати: експерименти Віля Фургала

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

23.9.2020, 18:30

Дворик Центру міської історії / онлайн

Запрошуємо на живий показ слайдів та колажів Віля Фургала, а також розмову з Віталієм Манським, його близьким другом та режисером документального кіно.

Процес і практика фотографії Віля Фургала, від фотографування до створення фотографій, складна і багатоманітна. Слайди та колажі є одними з небагатьох завершених творів, які збереглись і дозволяють поглянути на нього як автора. Характерною рисою роботи Фургала зі слайдами було їхнє пошкодження, нанесення подряпин, здирання шарів фотоемульсії. Так він досягав особливих візуальних ефектів, подряпини відсвічували голубуватим відтінком і дозволяли втручатись у композицію кадру, виділяти та прибирати окремі елементи. В колажуванні Фургало часто використовував прийом поєднання фотографій своїх оголених моделей з незвичними місцями чи предметами.

Експерименти зі слайдами були поширеним явищем серед фотографів у пізньому Радянському Союзі. Накладання зображень виконаних на позитивну плівку в одній рамці називали "сендвічами" або "бутербродами". Ця техніка дозволяла позбутися властивого фотографії реалізму і відкривала нові можливості для самовираження.

Іншою стороною таких колажів, як і слайдів загалом, було те, що вони передбачали перегляд через проектор і збирали навколо себе публіку на неформальних показах. У ході дослідження творчості Віля Фургала ми дізнались про покази, у яких він брав участь. Зокрема вони відбувались у майстерні його близького друга Віталія Манського, сьогодні відомого режисера.

Подія розпочнеться з онлайн-розмови з Віталієм Манським. Після спілкування ми разом переглянемо оригінальні слайди та колажі Віля Фургала через слайд-проектор.

Подія відбудеться в дворику Центру. Для участі, будь ласка, зареєструйтесь.

У зв’язку з карантином кількість відвідувачів обмежена. 

Також подія буде доступна онлайн на Youtube-каналі Центру (відео нижче).

post picture

Віталій Манський

Народився у Львові; товаришував з Вілем Фургалом. Режисер документального кіно (“Труба”, 2013; “У променях сонця”, 2015; “Рідні”, 2016; “Свідки Путіна”, 2018), президент фестивалю “Артдокфест”.

Цією зустріччю ми продовжуємо серію розмов на виставці-дослідження фотоархіву Віля Фургала "проявлення".