Чому у Львові немає музею фотографії?

Чому у Львові немає музею фотографії?

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

11.9.2020, 16:00

Центр міської історії / онлайн

Запрошуємо на круглий стіл, який залучить музейників, освітян, митців, активістів, аби спробувати пошукати відповіді на питання: яким є актуальний стан фото освіти у Львові? Чому фотографія, дослідження фотографії не є частиною навчальних курсів у ВНЗ Львова? Як освітні установи представляють міську фото-спадщину у навчальних курсах? Як фотоосвіта впливає на наше сприйняття й оцінку фотографії? Чому фотографічна спадщина, попри наявність у фондах, лише зрідка з’являється у музейних експозиціях? Яке місце посідає фотографія у музейних фондах? Яку роль відіграє художня і наукова фотографія при формуванні музейної колекції?

Учасники розмови

Наталія Дзюбенко

Кандидатка біологічних наук, науковиця. Завідувачка відділу Прикладної музеології Державного природознавчого музею НАН України та викладачка кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини ІГСН НУ “Львівська Політехніка”. У музейній сфері з 2000 року – сфера інтересів: наукові дослідження, робота з колекціями, експозиційно-виставкова діяльність, публічні програми.

Олександра Кущенко

Мистецтвознавиця, арт-критикиня, авторка відкритих циклів лекцій спільно з Феміністичною майстернею “Істор(ії) мистецтва” (2019) та “Істор(ії) фотографії” (2020). Аспірантка Львівської національної академії мистецтва, досліджує енвайронмент в контексті мистецького середовища Львова. Викладачка курсу “Візуальна культура” на Кафедрі Культурології Українського католицького університету. Від 2014 року засновниця та редакторка проєкту “ArtLvivOnline”.   

Олег Сусленко

Митець, викладач кафедри графічного дизайну в Львівській національній академії мистецтв, куратор кафедральної експериментальної платформи сучасного мистецтва “Галерея ЦЕ” (2014), член групи Кружка Есмарха (2009). Автор численних персональних та групових арт-проєктів. У фокусі зацікавлень Сучасне мистецтво та візуальна культура.

Модератор зустрічі – Богдан Шумилович, керівник проєктів публічної історії, учасник кураторської групи виставки "проявлення".

Для участі в заході оффлайн, будь ласка, зареєструйтесь.

Подія буде транслюватись онлайн на Youtube-каналі Центру.

Цією подією Центр міської історії вкотре приєднується до ініціативи "Дні європейської спадщини у Львові". Цьогорічна тема "Спадщина і освіта: уроки, які варто повторити".

Круглий стіл доповнює програму Цифрового семінару "Публічні та приватні колекції у часи тотальної диґіталізації" та є частиною супровідної програми до виставки-дослідження фотоархіву Віля Фургала "проявлення", що має на меті актуалізувати ширшу дискусію довкола теми львівської фотографії.