День слайд-показів на виставці

День слайд-показів на виставці "проявлення"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

16.10.2020, 12.00-19.00

Виставковий зал Центру міської історії

У п’ятницю впродовж цілого дня, з 12.00 до 19.00, для всіх охочих будуть відбуватись покази слайдів та слайд-колажів Віля Фургала на виставці "проявлення".

Експерименти зі слайдами були поширеним явищем серед фотографів у пізньому Радянському Союзі. Накладання зображень виконаних на позитивну плівку в одній рамці називали "сендвічами" або "бутербродами". Ця техніка дозволяла позбутися властивого фотографії реалізму і відкривала нові можливості для самовираження. Особливістю слайдів, в тому числі і слайд-колажів, було те, що вони у першу чергу передбачали перегляд через проектор і їх рідко репродукували. Фотографи також люблять відзначати специфічний ефект та якість зображення завдяки світлу і проекції. Перегляди слайдів передбачали публіку і зазвичай були неформальними подіями під час яких можна було побачити авторські фотографії

У процесі дослідження творчості Віля Фургала ми дізнались про покази, у яких фотограф брав участь. Вони відбувались приватно у майстернях художників та фотографів. У 1980-х роках слайди Віля Фургала навіть показували як окреме шоу під час дискотек у клубі "Романтик", розташованому у Парку культури.

Слайди та колажі є одними з небагатьох завершених творів Віля Фургала, які збереглись і дозволяють поглянути на нього як автора. Характерною рисою роботи Фургала зі слайдами було їхнє пошкодження, нанесення подряпин, здирання шарів фотоемульсії. Так він досягав особливих візуальних ефектів, подряпини відсвічували голубуватим відтінком і дозволяли втручатись у композицію кадру, виділяти та прибирати окремі елементи. В колажуванні Фургало часто використовував прийом поєднання фотографій своїх оголених моделей з незвичними місцями чи предметами.

Зображення

Верхнє: фото Віля Фургала // Міський медіаархів Центру міської історії