Сприйняття фотографії: розмова на виставці

Сприйняття фотографії: розмова на виставці

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

3.9.2020, 18:30

Конференц-зал Центру міської історії / онлайн

У сучасному світі фотографія є найбільш масово репродукованим медіа. Світлини вже віддавна формують нас як людей та як суб'єктів різних ідеологій. Ще в ХІХ столітті історики та теоретики виробили цілу морфологію фотографії, ідентифікуючи, до прикладу, художні і технічні чи документальні світлини. Але досі можна почути суперечки про те, чи є технічно створена картинка мистецтвом. Чи існує певна онтологія в тому, що ми окреслюємо як "художня фотографія"? Чи може документальна фотографія також стати художньою? Для багатьох критиків такі питання вже не актуальні, а у використанні терміну "художня фотографія" вони не бачать сенсу. Артур Данто твердив, що XX сторіччя перетворило усе мистецтво на теорію, і тому розрізнення між світом мистецтва і світом медіа застаріли. Проте ми й надалі потребуємо говорити про складні стосунки фотографії та світу мистецтва.

Водночас, із нашими гостями ми спробуємо відповісти, зокрема, на питання: чи художник використовує фото, чи мислить крізь фото? Чи картина і світлина заслуговують на однакову увагу музейників? Чому фотографія завжди коштує дешевше живопису?

Цією зустріччю ми продовжуємо серію розмов на виставці-дослідження фотоархіву Віля Фургала "проявлення", на якій спільно з кураторами, фотографами, мистецтвознавцями, митцями рефлексуємо довкола теми фотографії, її переходу "із плівки в цифру", як при цьому змінюється матеріальність і формується цінність фотографії, і яка роль архіву в цьому.

У розмові візьмуть участь:

post picture

Володимир Костирко

Митець та дизайнер інтер’єру. Автор живопису, графіки, колажів, асамбляжів, інсталяцій, енвайронментів. Своїм дизайном започаткував своєрідний “львівський стиль”, який часто повторюється іншими дизайнерами та вийшов за межі Львова. Окрім цього Костирко є активним діячем вуличного мистецтва, віддаючи перевагу творам на папері перед класичним графіті.

post picture

Олександра Кущенко

Мистецтвознавиця, арт-критикиня, авторка відкритих циклів лекцій спільно з Феміністичною майстернею “Істор(ії) мистецтва” (2019) та “Істор(ії) фотографії” (2020). Аспірантка Львівської національної академії мистецтва, досліджує енвайронмент в контексті мистецького середовища Львова. Викладачка курсу “Візуальна культура” на Кафедрі Культурології Українського католицького університету. Від 2014 року засновниця та редакторка проєкту “ArtLvivOnline”.

post picture

Богдан Шумилович

Учасник кураторської групи виставки “проявлення”, куратор проєктів публічної історії Центру міської історії. Основним фокусом його роботи є медіа-історія та історія телебачення у Центрально-Східній Європі та СРСР, а також взаємодія цифрової історії і традиційної історіографії. Цікавиться також медіа-мистецтвом, візуальними дослідженнями, міськими просторовими практиками.

У зв’язку з карантином кількість відвідувачів обмежена. Для участі у розмові потрібно зареєструватись.
На Youtube-каналі Центру відбудеться трансляція розмови.

За додатковою інформацією просимо звертатись до Вікторії Панас, учасниці кураторської групи виставки "проявлення", координаторки програм публічної історії Центру ([email protected]).

Зображення

Верхнє: колекція Віля Фургала // Міський медіаархів Центру міської історії

Галерея: Ірина Середа