Фотогрупа

Фотогрупа "Вежа": персоналії, підходи, методи

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

15.10.2020, 18:30

Конференц-зал Центру міської історії / онлайн

Наприкінці 1970-х років та на початку 1980-х у Львові існувала фотогрупа, учасники якої не хотіли належати до двох великих фотоклубів міста, які діяли при Будинку культури залізничників та Будинку культури будівельників. Ця група поселилася у приміщеннях Спілки архітекторів — Пороховій вежі на вулиці Підвальній. Звідси пішла її назва — "Вежа". 

Під час зустрічі ми розмовлятимемо про виникнення, діяльність, методи й підходи групи "Вежа" із її засновником Михайлом Французовим та учасником групи Олегом Вербицьким.

post picture

Михайло Французов

Засновник та учасник фотогрупи “Вежа”, фотограф, художник, кінооператор.
У 1975 році розпочав навчання у Львівському політехнічному інституті. В той же час вступив до клубу “Семафор” при БК залізничників “Рокс”, метою якого було вивчення фотографії та популяризація аматорського фото. Згодом, разом з колегами-архітекторами, заснував групу фотографів-любителів “Вежа”, яка організовувала виставки, як в містах СРСР, так і за кордоном. Фотографія у СРСР мала бути перш за все соціальною, “відбивати тривогу і турботи співвітчизників, фіксувати виробничі та буденні стосунки людей, показувати людину епохи “реального соціалізму” без прикрас. Проте експозиційна діяльність “Вежі” виходила за норми соцреалізму, а у 1984 році її діяльність розкритикували за “формалізм” та “аполітичність”, а самого Французова усунули від керівництва.

У зв'язку з карантином кількість відвідувачів обмежена. Для участі у розмові потрібно зареєструватись.
Якщо у вас зміняться плани, і ви не зможете потрапити на подію, будь ласка, повідомте про це нас за телефоном: +38 032 275 17 34.

Також буде доступна онлайн-трансляція на Youtube-каналі Центру (відео нижче).

Цією зустріччю ми продовжуємо серію розмов на виставці-дослідження фотоархіву Віля Фургала "проявлення".

Зображення

Верхнє: Учасники фотогрупи "Вежа", робота Михайла Французова

Портрети надані Михайлом Французовим

Галерея: Богдан Ємець