День домашнього кіно 2021

День домашнього кіно 2021

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

22.10.2021, 18:00

Конференц-зал Центру міської історії

Запрошуємо на День домашнього кіно 2021! Це відкритий показ аматорських фільмів та зйомок із приватних архівів, який щожовтня відбувається у цілому світі. Ми переглянемо цьогорічні знахідки Міського медіаархіву Центру міської історії та поспілкуємось із авторами та героями віднайдених та оцифрованих домашніх фільмів.

Зйомки на аматорську кінокамеру — практика, яка з'явилась на початку ХХ століття, а набула масової популярності у 1960-х роках. Це відбулось завдяки поширенню технології та появі виробничих потужностей, які забезпечували обіг кіноплівки. У Львові використання цього формату можна виявити аж до середини 1990-х, співіснуючи протягом певного періоду з новим на той момент медіа — відео, кіноплівка остаточно програла конкуренцію. Через компактність та доступність характерним для 8 мм кінокамер були приватне використання, зйомки побутових та сімейних сюжетів. Це сформувало цілий жанр, який сьогодні називаємо "домашнє кіно". Нерідко відповідні записи можна зустріти і на 16 мм плівках.

Паралельно із цим існував чималий рух кіноаматорів, які з допомогою тих же медіазасобів створювали власні фільми та сюжети. Аматори творили як і з власної ініціативи, так і об'єднувались навколо підприємств та офіційних гуртків. До спектру аматорських фільмів відносяться як і наївні роботи з використанням примітивних прийомів монтажу та простих, а часом навіть спонтанних сценаріїв, так і мистецькі авторські висловлювання. В цих випадках аматорські фільми вирізняються незалежністю виробництва від професійної кіноіндустрії.

Домашнє кіно, і кіно аматорське потребують досліджень, збереження та актуалізації. Плівки форматів 8 та 16 мм є унікальними і зазвичай існують в єдиному екземплярі, разом з тим можливості їх відтворення зменшуються. Це важлива частина історії та джерела, які відкривають для дослідників незвичну перспективу на людину у минулому. Поруч із цим, це шанс щоб віднайти особисті сімейні історії, часто небачені, і поділитись ними.

Вхід вільний. Для участі, будь ласка, зареєструйтесь. Через карантинні обмеження перед подією ми проситимемо показати підтвердження вашого вакцинування.

Міжнародний день домашнього кіно

Свято аматорських фільмів і кіно, яке щорічно проводиться у жовтні у багатьох місцях світу. Заходи в цей день дають змогу окремим особам і сім’ям побачити і поділитися власними домашніми фільмами та історіями. Це шанс дізнатися, як і чому треба зберігати ці фільми і візуальну спадщину загалом.

Цьогоріч День домашнього кіно у Центрі міської історії є частиною публічної програми виставки "Суспільство з кіноапаратом", що дає можливість глибоко зануритись у історію аналогових медіа та практик кіноаматорства. Крім цього, це спосіб наголосити та продемонструвати наочно важливість та збереження приватних архівів рухомих зображень та візуальної спадщини загалом.

Виставка та публічна програма реалізовуються в межах проєкту "Суспільство з кіноапаратом: історії візуальних режимів та практик творення в Україні" за підтримки Українського культурного фонду.

  • img

  • img

Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою автора.

Зображення