Мистецтво і рухомі картинки: міркування про медіа

Мистецтво і рухомі картинки: міркування про медіа

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

28.9.2021, 18:30

Конференц-зал Центру міської історії / онлайн

Запрошуємо на дискусію "Мистецтво і рухомі картинки: міркування про медіа", яка продовжує публічну програму до виставки "Суспільство з кіноапаратом".

Англомовна сторінка у Вікіпедії про аматорське кіно твердить, що це низькобюджетне мистецтво кіно (art of film) для любителів, яке практикується для пристрасті та задоволення, а не для комерційних цілей. Власне, аматорський фільм тут названо "мистецтвом кіно" не просто практикою чи способом фіксації щоденності. Відзняті на вузьку кіноплівку сюжети чи стрічки для багатьох людей були формою самовираження, ставали мистецтвом. Із появою електронних медіа, як от відео, практика приватних зйомок стала ще більш масовою, а критики заговорили про народження нового мистецтва, відео-арту. У сучасному світі практично кожна людина може творити відео-арт чи знімати фільми, але далеко не все стає предметом музейного показу чи об'єктом колекціонування. Які характеристики кіно- чи відео-твору наближають його до мистецтва чи навпаки віддаляють? Як думають медіа-художники?

Про ці та інші питання розмірковуватимемо під час дискусії з митцями, Олексієм Хорошком, Олегом Чорним та Сергієм Петлюком. Розмову фасилітуватиме Богдан Шумилович.

Подія відбуватиметься у Центрі міської історії з прямою трансляцією на youtube-канал Центру. Щоб відвідати лекцію, будь ласка, зареєструйтесь.

post picture

Олексій Хорошко

Сценограф, медіа-художник З 1993 по 1998 – навчався у Луганському державному коледжі культури та мистецтв, а у 2004 році закінчив Львівську національну академію мистецтв. У 2010 році Олексій був стипендіатом програми міністра культури і національної спадщини РП “Gaude Polonia”. Зараз є викладачем Львівської Національної Академії Мистецтв, на посаді старшого викладача кафедри актуальних мистецьких практик. З 2017 року Хорошко є головним художником Львівського академічного драматичного театру ім. Лесі Українки.

post picture

Олег Чорний

Режисер, сценарист, медіа-художник, член Національної спілки кінематографістів України, Української кіноакадемії та Nomadic University for Art, Philosophy and Enterprise in Europe. Зняті ним короткометражні художні, арт-відео роботи, короткометражні і повнометражні документальні стрічки  неодноразово брали участь у різноманітних фестивалях в Україні та за її межами, отримували нагороди.

post picture

Сергій Петлюк

Медіа-художник Закінчив прикарпатський університеті ім. В. Стефаника (Івано-Франківськ) та у 2005 році Львівську національну академію мистецтв. В 2009 та 2011 ставав стипендіатом програми міністерства культури Польщі Gaude Polonia (Польща). Бере участь у колективних виставках, та отримував відзнаки за творчі проекти. Працює в різних жанрах: інсталяція, відео інсталяція, нові медіа, живопис. Один із організаторів та учасник мистецької формації КОМА. Мешкає у Львові.

post picture

Богдан Шумилович

Дослідник, керівник програм публічної історії Центру

Виставка "Суспільство з кіноапаратом" запрошує зазирнути у світ кіноаматорства та ділиться історією цього явища, показує унікальні, раніше небачені матеріали. В основі виставки – колекція аматорських фільмів з приватних збірок, яка була зібрана впродовж останніх десяти років Міським медіаархівом Центру міської історії.

Години роботи виставки

  • середа – п'ятниця з 12.00 до 19.00
  • субота та неділя з 12.00 до 18.00

Ця подія реалізовується в межах проєкту "Суспільство з кіноапаратом: історії візуальних режимів та практик творення в Україні" за підтримки Українського культурного фонду.

  • img

  • img

Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою автора.

Зображення

Верхнє: фрагмент з фільму Віктора Кизими "Дерево" // Міський медіаархів Центру міської історії

Галерея: Ольга Заречнюк