День домашнього кіно

День домашнього кіно

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

6.11.2020, 17:00

Кінотеатр "Копернік", м. Львів, вул. Коперника, 9

Запрошуємо на відкритий показ з нагоди Дня домашнього кіно. Ми переглянемо цьогорічні знахідки Міського медіаархіву та поспілкуємось із авторами та героями домашніх фільмів.

Цьогорічна програма має широку географію - це буде подорож від Карпат до Луганська. Ми дізнаємось, куди їздили і що фільмували своїми кінокамерами львів’яни, а також те, яким Львів побачили ті, хто сюди приїжджали з інших місць. Також переглянемо кілька нововіднайдених аматорських фільмів. Зокрема фільми Ореста Бачмаги, до яких цьогоріч написали новий саундтрек музиканти Регіна Желєзнякова (Regina Collage) та Павло Олефіренко (Pilikayu).

Вхід вільний. Необхідна реєстрація.

Сьогодні і домашнє кіно, і кіно аматорське потребує досліджень, збереження та актуалізації. Плівки форматів 8мм та 16мм є унікальними і зазвичай існують в єдиному екземплярі, разом з тим можливості їх відтворення зменшуються. Це важлива частина історії та джерела, які відкривають для дослідників незвичну перспективу на людину у минулому. Поруч із цим, це шанс щоб віднайти особисті сімейні історії, часто небачені, і поділитись ними.

Зйомки на 8мм кінокамеру - практика, яка набула особливої популярності у 60-х роках. Це відбулось завдяки поширенню технології та появі виробничих потужностей, які забезпечували обіг кіноплівки. У Львові використання цього формату можна виявити ще з середини 90-х, співіснуючи протягом певного періоду з новим на той момент відео, кіноплівка остаточно програла конкуренцію. Через компактність та доступність характерним для 8мм були приватне використання, зйомки побутових та сімейних сюжетів. Це сформувало цілий жанр, який сьогодні називаємо "домашнє кіно". Нерідко відповідні записи можна зустріти і на 16мм плівках. Паралельно із цим існував чималий рух кіноаматорів, які з допомогою тих же медіазасобів створювали власні фільми та сюжети. Аматори творили як і з власної ініціативи, так і об’єднувались навколо підприємств та офіційних гуртків. До спектру аматорських фільмів відносяться як і наївні роботи з використанням примітивних прийомів монтажу та простих, а часом навіть спонтанних сценаріїв, так і серйозні авторські висловлювання. В обох випадках аматорські фільми вирізняються незалежністю виробництва від професійної кіноіндустрії. 

post picture

Міжнародний день домашнього кіно

Свято аматорських фільмів і кіно, яке щорічно проводиться у жовтні у багатьох місцях світу. Заходи в цей день дають можливість окремим особам і сім’ям побачити і поділитися своїми власними домашніми фільмами та історіями. Це шанс, щоб дізнатися, як і чому треба піклуватися про ці фільми і візуальну спадщину загалом.