Програма фільмів Ореста Бачмаги. Кінопоказ

Програма фільмів Ореста Бачмаги. Кінопоказ

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

1.9 - 19.9.2021

Виставковий зал Центру міської історії

Запрошуємо на першу програму кінопоказів у межах виставки "Суспільство з кіноапаратом", що присвячена пам'яті митця та кіноаматора Ореста Бачмаги.

 • Барви літа, поч. 1970-х, 13 хвилин
  Це перший фільм автора. У ньому зафіксовано уважне спостереження за змінами життєвих циклів флори та фауни, які відбуваються в саду поруч із його домом у Винниках. В основу структури фільму закладена зміна сезонів, тож, відповідно, зйомки та робота тривали цілий рік. Оригінально стрічка була німою. У 2020 році Регіна Железнякова (Regina Collage) та Павло Олефіренко (Pilikayu) написали для неї музику.
 • Мої вихідні, 1978, 14 хвилин
  Фільм-автопортрет: автор документує себе і власне бачення світу та природи навколо, щоб наділити глядача цим поглядом, закликати його бути уважним до того, що нас оточує. Зображуючи вихідний день, він прославляє не працю, а ескапізм, єднання з природою та відпочинок. Задокументований ліс та мальовничі краєвиди є сховком від цивілізації, міста та, зрештою, політики. Для фонограми автор скомпонував музику композитора Жана-Мішеля Жара та власні записи звуків природи, які зробив спеціально для стрічки.
 • Все це поки ще існує, середина 1970-х, 17 хвилин
  Екологічна свідомість — це зовсім не новий тренд, однак питання збереження довкілля сьогодні постає перед людством ще гостріше. Цей фільм є маніфестом Ореста Бачмаги, який ще 50 років тому закликав до збереження природи. Стрічка супроводжується записами пташиного співу та музикою Жана-Мішеля Жара, Енцо Каролі та Антоніо Вівальді, а завершується поезією Мирослави Кулик.
 • Невидимка, сер. 1970-х, 7 хвилин
  Ще одна жартівлива комедія автора, яка побудована на основі простого і поширеного кіноприйому з зникненням людини у кадрі. Динаміки фільму задає втеча та переслідування головних героїв. Вже характерним для робіт Ореста Бачмаги є вписування себе у фільм, проте його герой є дистанційований від події і зображений зі своїм песиком Пухом понад дуростями, які відбуваються. Робота у 2020 році була озвучена музикою Регіни Железнякової (Regina Collage) та Павла Олефіренка (Pilikayu).
 • Історія, якої могло не бути, початок 1980-х, 1 хвилина
  Іронічний метафільм, який висміює популярне кіно та мильні опери. У вигаданих титрах автор приховав не лише жарти, а й власне ім'я та прізвище, а щоб додати пафосності, озвучив роботу фрагментом з багатозначного на той час балету "Лебедине озеро".
post picture

Орест Бачмага

Кіноаматор, художник, фотограф, поет і майстер. Працював фотографом та художником експозицій у Львівській картинній галереї. Захопившись зйомкою фільмів Орест Бачмага сам розробив 8 мм кінокамеру, однак не завершив її через зміну формату кіноплівки на Super 8. Також він змайстрував кілька модифікацій кінопроекторів з усіма деталями та інкорпорованим аудіо-блоком.

Кінопоказ є частиною публічної програми до виставки "Суспільство з кіноапаратом", якою запрошуємо зазирнути у світ кіноаматорства та хочемо поділитися історією цього явища, показати унікальні, раніше небачені матеріали. А також привернути увагу й актуалізувати розмову про важливість збереження спадщини кіноаматорів.

Години роботи

 • середа – п'ятниця з 12.00 до 19.00
 • субота та неділя з 12.00 до 18.00
  вхід вільний

Виставка та супровідна публічна програма до неї реалізовується в межах проєкту "Суспільство з кіноапаратом: історії візуальних режимів та практик творення в Україні" за підтримки Українського культурного фонду.

 • img

 • img

Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.