Кіноаматори проти ЦРУ. Кінопоказ

Кіноаматори проти ЦРУ. Кінопоказ

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

19.9.2021, 16:00

Конференц-зал Центру міської історії

Запрошуємо на кінопоказ ігрових аматорських фільмів "Кіноаматори проти ЦРУ".

Шпигунські сюжети, розвідка, історії про агентів, бойовики та пригоди на межі з криміналом — все це було поширеною темою в радянських ігрових аматорських фільмах 1970-1980-х років та відголоском популярної культури часів Холодної війни. 

Такі роботи — це зазвичай комедії, які створювали заради розваги у вузькому колі близьких друзів. Попри обмеженість засобів виробництва, відсутність реквізиту, бюджетів, звукозапису тощо, автори знаходили власні творчі способи подолати ці перепони і самовиразитися. Здавалось би примітивні роботи з погляду кінематографу часто містять неочікувані приховані зв'язки і діалог з професійним кіно та культурним дискурсом загалом. Основним інструментом, який дозволяв тримати увагу та доносити повідомлення глядачам, став гумор, а пародія способом деконструкції усталених шаблонів та офіціозу.  

Фільми, які ми переглянемо з коментарем, були віднайдені та є частиною колекції Міського медіаархіву Центру. 

Щоб відвідати кінопоказ, будь ласка, зареєструйтесь.

Вже від 22 вересня по 3 жовтня програма "Кіноаматори проти ЦРУ" буде постійно демонструватись у кінозалі на виставці "Суспільство з кіноапаратом".

Кінопоказ є частиною публічної програми до виставки "Суспільство з кіноапаратом", якою запрошуємо зазирнути у світ кіноаматорства та хочемо поділитися історією цього явища, показати унікальні, раніше небачені матеріали. А також привернути увагу й актуалізувати розмову про важливість збереження спадщини кіноаматорів.

Години роботи

  • середа – п'ятниця з 12.00 до 19.00
  • субота та неділя з 12.00 до 18.00
    вхід вільний

Виставка та супровідна публічна програма до неї реалізовується в межах проєкту "Суспільство з кіноапаратом: історії візуальних режимів та практик творення в Україні" за підтримки Українського культурного фонду.

  • img

  • img

Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою автора.

Зображення

Верхнє: Кадр з фільму Олександра Чернова "Вася Ригель проти ЦРУ" // колекція Міського медіаархіву Центру міської історії

Галерея: Богдан Ємець