Одяг війни: військова уніформа Першої світової війни

Одяг війни: військова уніформа Першої світової війни

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

26.5.2015

Центр міської історії, Львів

Перша світова війна була масштабним індустріальним конфліктом, який висунув нові вимоги до спорядження і форми військових. Практичність, а не символічність одягу військових почала відігравати головну роль і нерідко мала вплив на перебіг та успішність військової операції. Відтепер уніформа несла не стільки додаткову інформацію про історію та традиції того чи іншого військового підрозділу, як забезпечувала непомітність, а значить - відносну невразливість солдата на полі битви.

На основі багатого ілюстративного матеріалу лектор продемонстрував процес спрощення та уніфікації військової уніформи, продиктований стрімким розвитком військової техніки та суровими умовами масової війни. Передовсім, військовий одяг мав бути зручним у використанні та дешевим у виробництві (виготовлялися мільйони одинакових комплектів уніформи), а також захищати вояка (французькі каски "Адріана" мали спеціальний гребінь для захисту від осколків і шрапнелі).

post picture

Олександр Лосєв

асистент кафедри “Сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича” філологічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. З 2012 працює викладачем на погодинній основі на кафедрі світової історії нового і новітнього часу Гуманітарного факультету Українського Католицького Університету. Сфера наукових інтересів: історія Першої світової війни, розвиток армій країн-учасниць Першої світової війни, зокрема Австро-Угорщини, Німеччини та Росії, а також національні відносини у австро-угорській армії.

Лекція відбулася в межах серії подій на підтримку виставки "Велика війна 1914-... Індивідуальний та глобальний досвід".

Зображення

Верхнє: Французькі солдати з медалями/ Національна бібліотека Шотландії