(Не)видимі історії: Жінки на фотографіях з Першої світової війни
Малґожата Радкєвіч
Ягеллонський університет14.5.2015
Центр міської історії, Львів
На численних фотографіях, зроблених під час Першої світової війни, ми бачимо в основному важливі історичні події та їхні наслідки. Центральні постаті на них – здебільшого чоловіки, які солдатами пішли на війну. Утім, деякі світлини показують жінок у незвичних ситуаціях і ролях – як учасників бойових дій, медсестер і лікарів. Буває, що життєві історії цих жінок невідомі, або, радше, їхні історії тільки недавно відкрили заново.
Лекція стала спробою заново відкрити жіночі історії про Першу світову війну через візуальні матеріали; а також продемонструвати, як можна аналізувати світлини з критичного (феміністичного) та ґендерного погляду через значення і дискурси, які не завжди помітні з першого погляду.
Лекція відбулася польсокою мовою із синхронним перекладом.

Малґожата Радкєвіч
професор Інституту аудіо-візуальних мистецтв Яґеллонського університету. Її наукові інтереси та публікації зосереджені на ґендерній представленості в кіно і ЗМІ, а також на ширшій темі культурної ідентичності. Вона опублікувала книгу про жінок-кінематографістів, а також про польське кіно 1990-х років. У своїй книзі “Володарки погляду: теорія кіно та практика жінок-режисерів і мисткинь” (2010), вона розглядає жіноче кіно й мистецтво крізь призму феміністичної теорії. У своїй останній книзі “Обличчя квір-кіно” (2014) вона аналізує фільми, присвячені проблемам ЛҐБТ-спільноти, сексуальності та ґендеру.
Лекція відбулася в межах серії подій на підтримку виставки "Велика війна 1914-... Індивідуальний та глобальний досвід".