(Не)видимі історії: Жінки на фотографіях з Першої світової війни

(Не)видимі історії: Жінки на фотографіях з Першої світової війни

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Малґожата Радкєвіч

Ягеллонський університет

14.5.2015

Центр міської історії, Львів

На численних фотографіях, зроблених під час Першої світової війни, ми бачимо в основному важливі історичні події та їхні наслідки. Центральні постаті на них – здебільшого чоловіки, які солдатами пішли на війну. Утім, деякі світлини показують жінок у незвичних ситуаціях і ролях – як учасників бойових дій, медсестер і лікарів. Буває, що життєві історії цих жінок невідомі, або, радше, їхні історії тільки недавно відкрили заново.

Лекція стала спробою заново відкрити жіночі історії про Першу світову війну через візуальні матеріали; а також продемонструвати, як можна аналізувати світлини з критичного (феміністичного) та ґендерного погляду через значення і дискурси, які не завжди помітні з першого погляду.

Лекція відбулася польсокою мовою із синхронним перекладом.

post picture

Малґожата Радкєвіч

професор Інституту аудіо-візуальних мистецтв Яґеллонського університету. Її наукові інтереси та публікації зосереджені на ґендерній представленості в кіно і ЗМІ, а також на ширшій темі культурної ідентичності. Вона опублікувала книгу про жінок-кінематографістів, а також про польське кіно 1990-х років. У своїй книзі “Володарки погляду: теорія кіно та практика жінок-режисерів і мисткинь” (2010), вона розглядає жіноче кіно й мистецтво крізь призму феміністичної теорії. У своїй останній книзі “Обличчя квір-кіно” (2014) вона аналізує фільми, присвячені проблемам ЛҐБТ-спільноти, сексуальності та ґендеру.

Лекція відбулася в межах серії подій на підтримку виставки "Велика війна 1914-... Індивідуальний та глобальний досвід".