Іспанські образи воєнного Львова

Іспанські образи воєнного Львова

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Богдан Чума

Український католицький університет

24.03.2016, 18:30

Центр міської історії, Львів

У Центрі міської історії продовжується серія лекцій на підтримку експозиції "Велика війна 1914-... Індивідуальний та глобальний досвід", що триває у виставковому просторі Центру міської історії.

Перша світова війна зменшила Європу до театру бойових дій, зблизивши народи з обох кінців континенту між собою. Це зближення відбулося попри бажання самих європейців, які були вимушені пришвидшити пошуки відповідей на багато запитань, зокрема щодо малознаних місць, котрі з’являлися у повідомленнях із фронтів. Завдяки цьому видозмінювалися старі та конструювалися нові ментальні карти Європи, на яких усе частіше з’являлися раніше малознані міста, регіони та народи. Уявлення про них будувалися зі суміші реальних або вигаданих, перебільшених або применшених фактів, які набували масового поширення завдяки численним інформаційним агенціям і періодичним виданням.

Таким місцем, зокрема, був Львів (Lemberg, Lwow, Lvov, Leopol), а його реципієнтами – автори та читачі іспанських газет. Попри нейтральний статус цієї піренейської країни, зацікавлення її читацького середовища подіями на Східному фронті виявилося достатнім, щоб відправити сюди спеціальних кореспондентів, які з перших рук подавали образи далекого міста, що опинилося в епіцентрі великої війни.

Детально про "несподівану популярність" Львова, передумови та можливості такого інформаційного сплеску розповість історик Богдан Чума.

post picture

Богдан Чума

кандидат історичних наук, доцент кафедри світової історії нового і новітнього часу Українського Католицького Університету, керівник Навчально-дослідної програми “Іберійські студії в УКУ”; стипендіат MAEC-AECI.

Лекція відбулася в межах серії подій на підтримку виставки "Велика війна 1914-... Індивідуальний та глобальний досвід".